Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 46493745
Kort fortalt. ALBYBO Invest A/S har CVR-nummer 46493745 og er registreret som aktieselskab, startet 18. maj 2026. Adressen i CVR er Christian IX's Gade 2, 2, 1111 København K. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom. Status: aktiv.
Christian IX's Gade 2, 2, 1111 København K
Køb og salg af egen fast ejendom
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
18. maj 2026 –
Virksomhedens levetid
CVR 46493745 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
ALBYBO Invest A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 46493745 · ALBYBO Invest A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
ALBYBO Invest A/S har CVR-nummer 46493745.
ALBYBO Invest A/S er registreret i CVR på adressen Christian IX's Gade 2, 2, 1111 København K.
ALBYBO Invest A/S blev startet 18. maj 2026 ifølge CVR.
ALBYBO Invest A/S er registreret i branchen Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100).
ALBYBO Invest A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Køb og salg af egen fast ejendom · 681100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Christian IX's Gade 2, 2, 1111 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
18. maj 2026
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for ALBYBO Invest A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 11.45.47. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
ALBYBO Invest A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
RAJ7989 ApSSelskab · CVR 34596271
DIS Boligudlejning ApSSelskab · CVR 45576973
E+K Invest ApSSelskab · CVR 42527467
Lars RosendahlPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 18. maj 2026
Oliver Alexander Brennecke GrundahlPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 18. maj 2026
Rigmor Rosalie GrundahlPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 18. maj 2026
Oliver Alexander Brennecke GrundahlPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 18. maj 2026
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 11.45.47, virksomheden opdateret i CVR 23. sep. 2026, 09.16.20. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
K. OVERGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 39723492
Lars Bonnesen Invest ApSSelskab · CVR 42000167
AH Group Holding ApSSelskab · CVR 40476725
BJØRNSBO INVEST ApSSelskab · CVR 35409769
Henrik Homilius Holding ApSSelskab · CVR 41883650
Ivan Grundahl Holding ApSSelskab · CVR 38523368
Thorsbjerg Ejendomme ApSSelskab · CVR 43078224
Økonomi · Officielle årsrapporter
Ingen årsrapporter fundet i det offentlige indeks
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗