Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 46125002
Kort fortalt. Fenja Capital Co-Invest I ApS har CVR-nummer 46125002 og er registreret som anpartsselskab, startet 18. december 2025. Adressen i CVR er Kong Christians Alle 43, st, 9000 Aalborg. Branche: Formueforvaltning. Status: aktiv.
Kong Christians Alle 43, st, 9000 Aalborg
Formueforvaltning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
18. dec. 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 46125002 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Fenja Capital Co-Invest I ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 46125002 · Fenja Capital Co-Invest I ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Fenja Capital Co-Invest I ApS har CVR-nummer 46125002.
Fenja Capital Co-Invest I ApS er registreret i CVR på adressen Kong Christians Alle 43, st, 9000 Aalborg.
Fenja Capital Co-Invest I ApS blev startet 18. december 2025 ifølge CVR.
Fenja Capital Co-Invest I ApS er registreret i branchen Formueforvaltning (branchekode 663000).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Formueforvaltning · 663000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kong Christians Alle 43, st, 9000 Aalborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
18. dec. 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Fenja Capital Co-Invest I ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Fenja Capital Co-Invest I ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 22.17.31. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Fenja Capital Co-Invest I ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
HJ INVEST HOLTE ApSSelskab · CVR 27491553
Hørup Holding ApSSelskab · CVR 36711566
JAMOS ApSSelskab · CVR 27639305
Rasmus ViggersPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 18. dec. 2025
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 22.17.31, virksomheden opdateret i CVR 5. okt. 2026, 13.05.42. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
LINDHOLM INVEST ApSSelskab · CVR 34058482
Mens et Manus ApSSelskab · CVR 25870344
Thøger Holding ApSSelskab · CVR 37079316
Viggers Holding ApSSelskab · CVR 37048666
OLDFARM VENTURES ApSSelskab · CVR 33763182
SAJ Finans ApSSelskab · CVR 39641364
Venusat ApSSelskab · CVR 37539562
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025–2026Årets resultat
3.825.817 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 18. dec. 2025 – 31. mar. 2026 | 3.825.817 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025–2026
99,9 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025–2026
119.519,4 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025–2026 · 18. dec. 2025 – 31. mar. 2026
Offentliggjort 18. maj 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗