Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45883027
Kort fortalt. A/S Bolig Svanevej NV har CVR-nummer 45883027 og er registreret som aktieselskab, startet 16. september 2025. Adressen i CVR er Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
16. sep. 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 45883027 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
A/S Bolig Svanevej NV
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45883027 · A/S Bolig Svanevej NV. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
A/S Bolig Svanevej NV har CVR-nummer 45883027.
A/S Bolig Svanevej NV er registreret i CVR på adressen Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J.
A/S Bolig Svanevej NV blev startet 16. september 2025 ifølge CVR.
A/S Bolig Svanevej NV er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
A/S Bolig Svanevej NV har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
16. sep. 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for A/S Bolig Svanevej NV under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 19.24.06. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Ingen årsrapporter fundet i det offentlige indeks
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+7 flere i listen nedenfor
A/S Bolig Svanevej NV
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
NISSEN KONSENSUS ApSSelskab · CVR 32339972
Birger PrimdahlPerson
FBJ BC ApSSelskab · CVR 40960805
1 tidligere ejer vises ikke.
Bendt MortensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. sep. 2025
Christian Gersdorff StenbjerrePerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. sep. 2025
Jesper FrederiksenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 16. sep. 2025
Christian Gersdorff StenbjerrePerson
Direktion · DIREKTØR · siden 16. sep. 2025
SVANEVEJ 4, KØBENHAVN ApSSelskab · CVR 33149301
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. sep. 2026
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 19.24.06, virksomheden opdateret i CVR 26. okt. 2026, 15.05.23. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
MKBO Holding ApSSelskab · CVR 46105605
C. J. BAKKEGAARD ApSSelskab · CVR 30555538
Glaes Invest ApSSelskab · CVR 36935650
HINGEBERG & HEBSGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 35037691
KMF Retail ApSSelskab · CVR 37549363
Nissen Sørensen Holding ApSSelskab · CVR 42432180
Stampe Sørensen Holding ApSSelskab · CVR 42433624
Vadstrup Invest Holding ApSSelskab · CVR 45121631