Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45714209
Kort fortalt. Mitrax Holding A/S har CVR-nummer 45714209 og er registreret som aktieselskab, startet 23. juni 2025. Adressen i CVR er Ventrupparken 2, 2670 Greve. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Ventrupparken 2, 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
23. jun. 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 45714209 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Mitrax Holding A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45714209 · Mitrax Holding A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Mitrax Holding A/S har CVR-nummer 45714209.
Mitrax Holding A/S er registreret i CVR på adressen Ventrupparken 2, 2670 Greve.
Mitrax Holding A/S blev startet 23. juni 2025 ifølge CVR.
Mitrax Holding A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Mitrax Holding A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ventrupparken 2, 2670 Greve
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
23. jun. 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Mitrax Holding A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 21.42.34. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+7 flere i listen nedenfor
Mitrax Holding A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ANDERS BORG HOLDING ApSSelskab · CVR 33392885
DET GAMLE GODS ApSSelskab · CVR 10016606
KLC HOLDING ApSSelskab · CVR 87476928
2 tidligere ejere vises ikke.
Anders Løkke BorgPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. jun. 2025
Erik Benny WintherPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 23. jun. 2025
Erik PetersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. jun. 2025
Johnny WeygaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. jun. 2025
1 tidligere ledelsesrolle vises ikke.
Mitrax Ejendomme A/SSelskab · CVR 40848770
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 23. jun. 2025
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 21.42.34, virksomheden opdateret i CVR 29. okt. 2026, 10.20.47. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
M&C HOLDING ApSSelskab · CVR 10064260
MadsenNext ApSSelskab · CVR 14727531
RØMMING Finans A/SSelskab · CVR 28159072
Skanlog Gruppen ApSSelskab · CVR 21237485
ZENIT RØNNE ApSSelskab · CVR 30522435
K. HANSEN EJENDOMME A/SSelskab · CVR 28683162
PETER DANIELSEN TRANSPORT A/SSelskab · CVR 10701538
Struer Transportcenter ApSSelskab · CVR 27521991
Anders PiiPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 30. sep. 2026
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 16. jun. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗