Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45587266
Kort fortalt. VG Skibet A/S har CVR-nummer 45587266 og er registreret som aktieselskab, startet 5. maj 2025. Adressen i CVR er Enghavevej 40, 7100 Vejle. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Enghavevej 40, 7100 Vejle
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
5. maj 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 45587266 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
VG Skibet A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45587266 · VG Skibet A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
VG Skibet A/S har CVR-nummer 45587266.
VG Skibet A/S er registreret i CVR på adressen Enghavevej 40, 7100 Vejle.
VG Skibet A/S blev startet 5. maj 2025 ifølge CVR.
VG Skibet A/S er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
VG Skibet A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Enghavevej 40, 7100 Vejle
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
5. maj 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for VG Skibet A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 12.25.22. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
VG Skibet A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
L Nielsen Invest ApSSelskab · CVR 36705175
A&C Invest ApSSelskab · CVR 45661083
JTGLUD Holding ApSSelskab · CVR 43360841
1 tidligere ejer vises ikke.
Kurt HenningPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. jul. 2025
Orla NissenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jul. 2025
Søren Ebert HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jul. 2025
Claus Rosendahl RasmussenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 5. maj 2025
3 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Præstegårdsvej ApSSelskab · CVR 31586887
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. jul. 2025
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 12.25.22, virksomheden opdateret i CVR 7. okt. 2026, 00.35.28. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
JTI ApSSelskab · CVR 39387409
KHE Ejendomme ApSSelskab · CVR 40517324
KURT GADE INVEST ApSSelskab · CVR 28112173
Lin's Ejendomme ApSSelskab · CVR 40761993
ORLA NISSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 32139981
Rebæk Invest ApsSelskab · CVR 36067276
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 5. maj 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 7. maj 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗