Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45480178
Kort fortalt. HypoLux A/S har CVR-nummer 45480178 og er registreret som aktieselskab, startet 19. marts 2025. Adressen i CVR er Herningvej 34, 4800 Nykøbing F. Branche: Investering for egen regning. Status: aktiv.
Herningvej 34, 4800 Nykøbing F
Investering for egen regning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
19. mar. 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 45480178 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
HypoLux A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45480178 · HypoLux A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
HypoLux A/S har CVR-nummer 45480178.
HypoLux A/S er registreret i CVR på adressen Herningvej 34, 4800 Nykøbing F.
HypoLux A/S blev startet 19. marts 2025 ifølge CVR.
HypoLux A/S er registreret i branchen Investering for egen regning (branchekode 649910).
HypoLux A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Investering for egen regning · 649910
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Herningvej 34, 4800 Nykøbing F
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
19. mar. 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for HypoLux A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 30. okt. 2026, 00.04.50. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+8 flere i listen nedenfor
HypoLux A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Aggerholm ApSSelskab · CVR 33384041
FREJ ApSSelskab · CVR 17072749
JELACO Holding ApSSelskab · CVR 34075441
Jeppe Holger Hjølund LarsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. maj 2025
Niels Burtenshaw ThuesenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. maj 2025
Peter ReedtzPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. maj 2025
René Rafn HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. maj 2025
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 30. okt. 2026, 00.04.50, virksomheden opdateret i CVR 8. jul. 2026, 22.45.22. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
M. Lindgaard Holding ApSSelskab · CVR 40616632
PESPO 1 ApSSelskab · CVR 42909637
RAFN & VANGSGAARD INVEST ApSSelskab · CVR 35466460
Sterling Invest ApSSelskab · CVR 42202223
THORASO ApSSelskab · CVR 17690833
ANPARTSSELSKABET UNINEBSelskab · CVR 28680406
ASSOCIATED MANAGEMENT SERVICES A/SSelskab · CVR 73684919
Have Invest ApSSelskab · CVR 41059761
Thalbitzer Holding ApSSelskab · CVR 40876154
Søren HougaardPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 19. mar. 2025
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-173.450 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 19. mar. 2025 – 31. dec. 2025 | -173.450 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
3,2 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
2,3 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 19. mar. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 20. feb. 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗