Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45394794
Kort fortalt. Nectar KP-Holding K/S har CVR-nummer 45394794 og er registreret som kommanditselskab, startet 11. februar 2025. Adressen i CVR er Bornholmsgade 3, 1266 København K. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Bornholmsgade 3, 1266 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Kommanditselskab
Virksomhedsform
11. feb. 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 45394794 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Nectar KP-Holding K/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45394794 · Nectar KP-Holding K/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Nectar KP-Holding K/S har CVR-nummer 45394794.
Nectar KP-Holding K/S er registreret i CVR på adressen Bornholmsgade 3, 1266 København K.
Nectar KP-Holding K/S blev startet 11. februar 2025 ifølge CVR.
Nectar KP-Holding K/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Nectar KP-Holding K/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kommanditselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Bornholmsgade 3, 1266 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
11. feb. 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Nectar KP-Holding K/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 23.00.05. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Nectar KP-Holding K/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
MSG Capital APSSelskab · CVR 40935282
STENSEMINDE HOLDING ApSSelskab · CVR 27082874
FastTrack Management ApSSelskab · CVR 42847747
2 tidligere ejere vises ikke.
Bjørk KrogshavePerson
Direktion · DIREKTØR · siden 11. feb. 2025
Peer Thomas BorgPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 11. feb. 2025
Nectar Kingosparken K/SSelskab · CVR 45398536
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 12. feb. 2025
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 23.00.05, virksomheden opdateret i CVR 3. aug. 2026, 11.43.52. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
HPG Ejendomsselskab ApSSelskab · CVR 44554577
JAN THAARUP HOLDING ApSSelskab · CVR 27082742
PHIdeer ApSSelskab · CVR 45642836
GULDCAP ApSSelskab · CVR 29145865
Nectar Invest A/SSelskab · CVR 39959208
PRIUS MANAGEMENT ApSSelskab · CVR 35482490
RASCAR Holding ApSSelskab · CVR 39779943
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
92.383.610 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 11. feb. 2025 – 31. dec. 2025 | 92.383.610 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
79,7 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
Kan ikke beregnes
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 11. feb. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 12. maj 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗