Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45320375
Kort fortalt. VG Nørretorp, Herning A/S har CVR-nummer 45320375 og er registreret som aktieselskab, startet 10. januar 2025. Adressen i CVR er Enghavevej 40, 7100 Vejle. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Enghavevej 40, 7100 Vejle
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
10. jan. 2025 –
Virksomhedens levetid
CVR 45320375 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
VG Nørretorp, Herning A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45320375 · VG Nørretorp, Herning A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
VG Nørretorp, Herning A/S har CVR-nummer 45320375.
VG Nørretorp, Herning A/S er registreret i CVR på adressen Enghavevej 40, 7100 Vejle.
VG Nørretorp, Herning A/S blev startet 10. januar 2025 ifølge CVR.
VG Nørretorp, Herning A/S er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
VG Nørretorp, Herning A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Enghavevej 40, 7100 Vejle
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
10. jan. 2025
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for VG Nørretorp, Herning A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 30. okt. 2026, 00.21.15. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Holdingselskabet af 14.11.2016 ApS
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+9 flere i listen nedenfor
VG Nørretorp, Herning A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
A&C Invest ApSSelskab · CVR 45661083
CLAYHILL HOLDING ApSSelskab · CVR 31630290
Holdingselskabet af 14.11.2016 ApSSelskab · CVR 38185322
3 tidligere ejere vises ikke.
Johnny Aaskov BendtsenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 25. jun. 2025
Peter Thorup RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. jun. 2025
Søren Ebert HansenPerson
Bestyrelse · NÆSTFORMAND · siden 25. jun. 2025
Martin SchubertPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 19. jan. 2026
5 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
1 tidligere ejerandel vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 30. okt. 2026, 00.21.15, virksomheden opdateret i CVR 29. sep. 2026, 11.20.36. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
L Nielsen Invest ApSSelskab · CVR 36705175
MWT HOLDING ApSSelskab · CVR 30579674
VG Nørretorp, Herning A/SSelskab · CVR 45320375
A.K. SKARBY HOLDING ApSSelskab · CVR 31326362
BJERREGAARD & THORUP ApSSelskab · CVR 16207403
JTGLUD Holding ApSSelskab · CVR 43360841
MOF7813 ApSSelskab · CVR 37842087
MORTEN GADE HOLDING ApSSelskab · CVR 27178103
MS. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40781153
Rebæk Invest ApsSelskab · CVR 36067276
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
801.158 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 10. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 801.158 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
33 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
122,7 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 10. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 20. apr. 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗