Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45113574
Kort fortalt. BC Invest A/S har CVR-nummer 45113574 og er registreret som aktieselskab, startet 1. oktober 2024. Adressen i CVR er Søndergade 5, 1, 9000 Aalborg. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Søndergade 5, 1, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. okt. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 45113574 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
BC Invest A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45113574 · BC Invest A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
BC Invest A/S har CVR-nummer 45113574.
BC Invest A/S er registreret i CVR på adressen Søndergade 5, 1, 9000 Aalborg.
BC Invest A/S blev startet 1. oktober 2024 ifølge CVR.
BC Invest A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
BC Invest A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Søndergade 5, 1, 9000 Aalborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. okt. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for BC Invest A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 12.41.12. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+16 flere i listen nedenfor
BC Invest A/S
Ejer andele i
Kapital 33,33–49,99 %
Kapital 25–33,32 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
BB GROUP ApSSelskab · CVR 31633788
BORGEN INVEST ApSSelskab · CVR 19723879
BRIST HOLDING ApSSelskab · CVR 32263674
Erik ChristensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. okt. 2024
Lars BartholomæussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. okt. 2024
Ole SchouPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. okt. 2024
Preben RandbækPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. okt. 2024
Guldberg Group ApSSelskab · CVR 38380443
Kapital 33,33–49,99 % · stemmer 33,33–49,99 % · siden 1. jul. 2025
Servitutsøger ApSSelskab · CVR 45155811
Kapital 25–33,32 % · stemmer 25–33,32 % · siden 30. sep. 2026
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 12.41.12, virksomheden opdateret i CVR 3. jun. 2025, 07.43.50. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
EMLE HOLDING ApSSelskab · CVR 30825624
H. BAASCH HOLDING ApSSelskab · CVR 25801490
H&L HOLDING ApSSelskab · CVR 35477063
HPT HOLDING ApSSelskab · CVR 27244653
HVN HOLDING ApSSelskab · CVR 35205845
JEDONIJA ApSSelskab · CVR 39532972
KÆRSGAARD HOLDING. ØSTERVRÅ ApSSelskab · CVR 21866539
LB GROUP ApSSelskab · CVR 31633796
LBP GROUP ApSSelskab · CVR 31633753
MBP HOLDING, STØVRING ApSSelskab · CVR 32446922
MSK GROUP ApSSelskab · CVR 31633826
MYRHØJ ApSSelskab · CVR 30282558
NTF HOLDING ApSSelskab · CVR 10071526
RANDBÆK HOLDING ApSSelskab · CVR 33249985
RENE DAARBAK HOLDING ApSSelskab · CVR 29610428
RWS HOLDING, MOU ApSSelskab · CVR 36536772
SCHOU GROUP ApSSelskab · CVR 32937012
Tommy SøndergårdPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. okt. 2024
Morten Myrhøj KristensenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 1. okt. 2024
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2024–2025Årets resultat
-137.478 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. okt. 2024 – 31. dec. 2025 | -137.478 |
Soliditet · beregnet ultimo 2024–2025
99,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2024–2025
7.350,4 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2024–2025 · 1. okt. 2024 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 6. maj 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗