Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 45089185
Kort fortalt. Nectar KP-Komplementar ApS har CVR-nummer 45089185 og er registreret som anpartsselskab, startet 16. september 2024. Adressen i CVR er Bornholmsgade 3, 1266 København K. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Bornholmsgade 3, 1266 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
16. sep. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 45089185 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Nectar KP-Komplementar ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 45089185 · Nectar KP-Komplementar ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Nectar KP-Komplementar ApS har CVR-nummer 45089185.
Nectar KP-Komplementar ApS er registreret i CVR på adressen Bornholmsgade 3, 1266 København K.
Nectar KP-Komplementar ApS blev startet 16. september 2024 ifølge CVR.
Nectar KP-Komplementar ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Bornholmsgade 3, 1266 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
16. sep. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Nectar KP-Komplementar ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Nectar KP-Komplementar ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 15.22.07. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Nectar KP-Komplementar ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
MSG Capital APSSelskab · CVR 40935282
STENSEMINDE HOLDING ApSSelskab · CVR 27082874
FastTrack Management ApSSelskab · CVR 42847747
2 tidligere ejere vises ikke.
Bjørk KrogshavePerson
Direktion · DIREKTØR · siden 16. sep. 2024
Peer Thomas BorgPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 16. sep. 2024
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 15.22.07, virksomheden opdateret i CVR 3. aug. 2026, 11.50.33. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
HPG Ejendomsselskab ApSSelskab · CVR 44554577
JAN THAARUP HOLDING ApSSelskab · CVR 27082742
PHIdeer ApSSelskab · CVR 45642836
GULDCAP ApSSelskab · CVR 29145865
Nectar Invest A/SSelskab · CVR 39959208
PRIUS MANAGEMENT ApSSelskab · CVR 35482490
RASCAR Holding ApSSelskab · CVR 39779943
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2024–2025Årets resultat
151.250 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 16. sep. 2024 – 31. dec. 2025 | 151.250 |
Soliditet · beregnet ultimo 2024–2025
80 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2024–2025
499,3 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2024–2025 · 16. sep. 2024 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 12. maj 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗