Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 44946645
Kort fortalt. NyOverlund ApS har CVR-nummer 44946645 og er registreret som anpartsselskab, startet 3. juli 2024. Adressen i CVR er Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
3. jul. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 44946645 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
NyOverlund ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 44946645 · NyOverlund ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
NyOverlund ApS har CVR-nummer 44946645.
NyOverlund ApS er registreret i CVR på adressen Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg.
NyOverlund ApS blev startet 3. juli 2024 ifølge CVR.
NyOverlund ApS er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
NyOverlund ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
3. jul. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for NyOverlund ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 13.14.18. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
VIBORG BOLIG- OG ERHVERVSUDLEJNING ApS
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
NyOverlund ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
VIBORG BOLIG- OG ERHVERVSUDLEJNING ApSSelskab · CVR 20353430
DLT HOLDING ApSSelskab · CVR 26698936
J.L. HOLDING, HOULKÆR ApSSelskab · CVR 27365426
Benny TolstrupPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Jesper Nedergaard LauridsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Jesper SlotPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Jesper ThyboPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 3. jul. 2024
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 13.14.19, virksomheden opdateret i CVR 6. jul. 2026, 11.17.20. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
JOHNNY BE GOOD DENMARK ApSSelskab · CVR 28289065
JON JENSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 32474810
NØRLEM HOLDING ApSSelskab · CVR 25827260
SOJOMA HOLDING ApSSelskab · CVR 30904389
TMTM Holding Viborg ApSSelskab · CVR 42898678
Vexa Group A/SSelskab · CVR 31059585
Johnny VestergaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Jon JensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Martin Allan LaursenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Mogens NørlemPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Morten ØstergaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Palle Munk Kjeldgaard-ChristiansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. jul. 2024
Benny TolstrupPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 3. jul. 2024
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2024–2025Årets resultat
16.189.037 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 3. jul. 2024 – 31. dec. 2025 | 16.189.037 |
Soliditet · beregnet ultimo 2024–2025
54,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2024–2025
2.276,5 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2024–2025 · 3. jul. 2024 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 20. feb. 2026
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗