P-nummer 1030235475 · aktiv
DLBR P/S
Tilknyttet CVR 44739208: 21. mar. 2024 · ingen slutdato oplyst
Agro Food Park 15, 8200 Aarhus N
Søg ejendom på denne adresse
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 44739208
Kort fortalt. DLBR P/S har CVR-nummer 44739208 og er registreret som kommanditaktieselskab/Partnerselskab, startet 21. marts 2024. Adressen i CVR er Agro Food Park 15, 8200 Aarhus N. Branche: Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter. Status: aktiv.
Agro Food Park 15, 8200 Aarhus N
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Kommanditaktieselskab/Partnerselskab
Virksomhedsform
21. mar. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 44739208 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
DLBR P/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 44739208 · DLBR P/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
DLBR P/S har CVR-nummer 44739208.
DLBR P/S er registreret i CVR på adressen Agro Food Park 15, 8200 Aarhus N.
DLBR P/S blev startet 21. marts 2024 ifølge CVR.
DLBR P/S er registreret i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (branchekode 622000).
DLBR P/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kommanditaktieselskab/Partnerselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · 622000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Agro Food Park 15, 8200 Aarhus N
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
21. mar. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for DLBR P/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+11 flere i listen nedenfor
DLBR P/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Agillix FmbaSelskab · CVR 45000370
Agrovi I/SSelskab · CVR 30145674
DJURSLAND LANDBOFORENINGSelskab · CVR 14305084
4 tidligere ejere vises ikke.
Hans-Henrik Dalsgaard HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jul. 2025
Henrik Hardboe GalsgaardPerson
Bestyrelse · NÆSTFORMAND · siden 21. mar. 2024
Jacob Bjerregaard ChristiansenPerson
Bestyrelse · NÆSTFORMAND · siden 21. mar. 2024
Jørgen Kristian Hedeager NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
7 tidligere ledelsesroller vises ikke.
InterCountConnect ApSSelskab · CVR 15477083
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. maj 2024
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 25. okt. 2026, 16.02.17, virksomheden opdateret i CVR 1. jul. 2026, 08.03.43. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 25. okt. 2026, 16.02.17. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
1 af 1 registrerede P-enheder · side 1 af 1
P-nummer 1030235475 · aktiv
Tilknyttet CVR 44739208: 21. mar. 2024 · ingen slutdato oplyst
Agro Food Park 15, 8200 Aarhus N
Søg ejendom på denne adresseDLBR P/SSelskab · CVR 44739208
FjordlandSelskab · CVR 41503610
Landbrugsrådgivning Syd I/SSelskab · CVR 30719131
Landwirtschaftlicher Hauptverein für NordschleswigSelskab · CVR 16342718
nf plusSelskab · CVR 27495753
Patriotisk Selskab f.m.b.aSelskab · CVR 61676228
Rådgivningscenter NordSelskab · CVR 53465013
SAGRO I/SSelskab · CVR 27428843
SpirasSelskab · CVR 21111511
Velas I/SSelskab · CVR 30869052
Vestjysk LandboforeningSelskab · CVR 25076079
Østdansk LandboforeningSelskab · CVR 20835400
Lars SchmidtPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 15. dec. 2025
Lene Ninna FrandsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Mette EngelPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Michael Guldbæk KarlsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Niels Peter RavnsborgPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Nils RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Poul Erik HedegaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Rikke KyhnPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jun. 2025
Torben JensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. mar. 2024
Uffe Østergaard BertelsenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 21. mar. 2024
Dorthe LaursenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 21. mar. 2024
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Aktiver | 6.458.134 | 6.458.135 |
| Gældsforpligtelser | 3.956.084 | 3.956.085 |
| Omsætningsaktiver | 6.338.583 | 6.338.584 |
| Kortfristet gæld | 3.956.084 | 3.956.085 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
2.072.408 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 21. mar. 2024 – 31. dec. 2024 | 1.502.050 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 2.072.408 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
37,7 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
158,8 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 21. maj 2026
2024 · 21. mar. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 27. mar. 2025
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗