P-nummer 1029976968 · aktiv
Sukkerhallen A/S
Tilknyttet CVR 44544407: 5. jan. 2024 · ingen slutdato oplyst
Gammel Torø Huse Vej 30, 5610 Assens
Søg ejendom på denne adresse
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 44544407
Kort fortalt. Sukkerhallen A/S har CVR-nummer 44544407 og er registreret som aktieselskab, startet 5. januar 2024. Adressen i CVR er Gammel Torø Huse Vej 30, 5610 Assens. Branche: Museumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlinger. Status: aktiv.
Gammel Torø Huse Vej 30, 5610 Assens
Museumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlinger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
5. jan. 2024 –
Virksomhedens levetid
CVR 44544407 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Sukkerhallen A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 44544407 · Sukkerhallen A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Sukkerhallen A/S har CVR-nummer 44544407.
Sukkerhallen A/S er registreret i CVR på adressen Gammel Torø Huse Vej 30, 5610 Assens.
Sukkerhallen A/S blev startet 5. januar 2024 ifølge CVR.
Sukkerhallen A/S er registreret i branchen Museumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlinger (branchekode 912100).
Sukkerhallen A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Museumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlinger · 912100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Gammel Torø Huse Vej 30, 5610 Assens
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
5. jan. 2024
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for Sukkerhallen A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 33,33–49,99 %
Kapital 33,33–49,99 %
Kapital 33,33–49,99 %
Sukkerhallen A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
LYNGVILD HOLDING ApSSelskab · CVR 36075147
PALLE JOHANSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 25494989
STRØJER HOLDING ApSSelskab · CVR 10010624
Jim-Martin Alexandar Konstantin Falke-Skjold Wegener LyngvildPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 5. jan. 2024
Jørgen Strøjer HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 5. jan. 2024
Palle Viggo JohansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 5. jan. 2024
Palle Viggo JohansenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 5. jan. 2024
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 20.43.30, virksomheden opdateret i CVR 23. okt. 2025, 15.39.10. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 20.43.30. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
1 af 1 registrerede P-enheder · side 1 af 1
P-nummer 1029976968 · aktiv
Tilknyttet CVR 44544407: 5. jan. 2024 · ingen slutdato oplyst
Gammel Torø Huse Vej 30, 5610 Assens
Søg ejendom på denne adresseØkonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-194.632 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 5. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 26.550 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -194.632 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
21,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
35,6 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 15. apr. 2026
2024 · 5. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 4. jun. 2025
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗