Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 44038234
Kort fortalt. Wendila Technologies ApS har CVR-nummer 44038234 og er registreret som anpartsselskab, startet 8. maj 2023. Adressen i CVR er Alfred Nobels Vej 27, 3, 9220 Aalborg Øst. Branche: Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter. Status: aktiv.
Alfred Nobels Vej 27, 3, 9220 Aalborg Øst
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
8. maj 2023 –
Virksomhedens levetid
CVR 44038234 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Wendila Technologies ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 44038234 · Wendila Technologies ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Wendila Technologies ApS har CVR-nummer 44038234.
Wendila Technologies ApS er registreret i CVR på adressen Alfred Nobels Vej 27, 3, 9220 Aalborg Øst.
Wendila Technologies ApS blev startet 8. maj 2023 ifølge CVR.
Wendila Technologies ApS er registreret i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (branchekode 622000).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · 622000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Alfred Nobels Vej 27, 3, 9220 Aalborg Øst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
8. maj 2023
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Wendila Technologies ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Wendila Technologies ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 23.21.40. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Wendila Technologies ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Bent JepsenPerson
Heino Juvoll MadsenPerson
HEU Holding ApSSelskab · CVR 45115798
6 tidligere ejere vises ikke.
Karsten GjørupPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. maj 2023
Knud Nymann MortensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. maj 2023
Morten Tofte KochPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 9. apr. 2025
Knud Nymann MortensenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 8. maj 2023
1 tidligere ledelsesrolle vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 23.21.41, virksomheden opdateret i CVR 21. maj 2025, 13.57.52. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Karsten Gjørup Holding APSSelskab · CVR 45005348
MOBJASKO ApSSelskab · CVR 45244369
Nymann Ventures ApSSelskab · CVR 44807890
OED Holding ApSSelskab · CVR 43913301
PAG Holding ApSSelskab · CVR 45108961
TRJensen ApSSelskab · CVR 45109542
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
1.169.179 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 8. maj 2023 – 31. dec. 2023 | -11.842 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 1.179.412 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 1.169.179 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
61,7 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
257,1 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 14. apr. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 11. apr. 2025
2023 · 8. maj 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 5. apr. 2024
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗