Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 43692844
Kort fortalt. A/S Bolig Remmehuse Ikast har CVR-nummer 43692844 og er registreret som aktieselskab, startet 5. december 2022. Adressen i CVR er Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
5. dec. 2022 –
Virksomhedens levetid
CVR 43692844 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
A/S Bolig Remmehuse Ikast
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 43692844 · A/S Bolig Remmehuse Ikast. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
A/S Bolig Remmehuse Ikast har CVR-nummer 43692844.
A/S Bolig Remmehuse Ikast er registreret i CVR på adressen Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J.
A/S Bolig Remmehuse Ikast blev startet 5. december 2022 ifølge CVR.
A/S Bolig Remmehuse Ikast er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
A/S Bolig Remmehuse Ikast har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
5. dec. 2022
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for A/S Bolig Remmehuse Ikast under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 18.55.11. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
HINGEBERG & HEBSGAARD HOLDING ApS
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
A/S Bolig Remmehuse Ikast
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
LHN EJENDOMME ApSSelskab · CVR 25647572
AKKJ HOLDING ApSSelskab · CVR 29615780
Bohai Invest ApSSelskab · CVR 43334379
2 tidligere ejere vises ikke.
Anders JohannsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. maj 2024
Jan Høgh KristensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 16. maj 2024
Tom Hvas RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. maj 2024
Tom Hvas RasmussenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 16. maj 2024
6 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 18.55.12, virksomheden opdateret i CVR 9. sep. 2026, 19.44.09. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
HINGEBERG & HEBSGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 35037691
JAKRI HOLDING ApSSelskab · CVR 25803302
Listom ApSSelskab · CVR 37857343
Nissen Sørensen Holding ApSSelskab · CVR 42432180
Stampe Sørensen Holding ApSSelskab · CVR 42433624
T.H. RASMUSSEN INVEST ApSSelskab · CVR 32946739
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
1.679.984 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 5. dec. 2022 – 31. dec. 2023 | 6.396.002 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 609.027 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 1.679.984 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
33,5 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
96,7 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 24. feb. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 5. maj 2025
2022–2023 · 5. dec. 2022 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 17. maj 2024
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗