Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 43651404
Kort fortalt. Hypoflex A/S har CVR-nummer 43651404 og er registreret som aktieselskab, startet 17. november 2022. Adressen i CVR er Herningvej 34, 4800 Nykøbing F. Branche: Investering for egen regning. Status: aktiv.
Herningvej 34, 4800 Nykøbing F
Investering for egen regning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
17. nov. 2022 –
Virksomhedens levetid
CVR 43651404 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Hypoflex A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 43651404 · Hypoflex A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Hypoflex A/S har CVR-nummer 43651404.
Hypoflex A/S er registreret i CVR på adressen Herningvej 34, 4800 Nykøbing F.
Hypoflex A/S blev startet 17. november 2022 ifølge CVR.
Hypoflex A/S er registreret i branchen Investering for egen regning (branchekode 649910).
Hypoflex A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Investering for egen regning · 649910
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Herningvej 34, 4800 Nykøbing F
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
17. nov. 2022
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Hypoflex A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 10.59.51. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
ASSOCIATED MANAGEMENT SERVICES A/S
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+8 flere i listen nedenfor
Hypoflex A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
THORASO ApSSelskab · CVR 17690833
Aggerholm ApSSelskab · CVR 33384041
ASSOCIATED MANAGEMENT SERVICES A/SSelskab · CVR 73684919
Jeppe Holger Hjølund LarsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 31. jan. 2023
Niels Burtenshaw ThuesenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 20. feb. 2026
Peter ReedtzPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 31. jan. 2023
René Rafn HansenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 31. jan. 2023
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 10.59.51, virksomheden opdateret i CVR 8. jul. 2026, 22.45.22. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
JELACO Holding ApSSelskab · CVR 34075441
M. Lindgaard Holding ApSSelskab · CVR 40616632
Sterling Invest ApSSelskab · CVR 42202223
BAWN INVEST ApSSelskab · CVR 27956785
FREJ ApSSelskab · CVR 17072749
Have Invest ApSSelskab · CVR 41059761
RAFN & VANGSGAARD INVEST ApSSelskab · CVR 35466460
REEDTZ INVEST ApSSelskab · CVR 32161227
Sofie Hougaard Invest ApSSelskab · CVR 39081539
Søren HougaardPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 17. nov. 2022
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
4.020.640 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 17. nov. 2022 – 31. dec. 2023 | 448.547 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 2.474.340 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 4.020.640 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
8,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
1,8 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 20. feb. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 11. feb. 2025
2022–2023 · 17. nov. 2022 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 28. feb. 2024
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗