Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42970034
Kort fortalt. CustomerPort ApS har CVR-nummer 42970034 og er registreret som anpartsselskab, startet 7. januar 2022. Adressen i CVR er Hulvejen 1, 6700 Esbjerg. Branche: Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter. Status: aktiv.
Hulvejen 1, 6700 Esbjerg
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
7. jan. 2022 –
Virksomhedens levetid
CVR 42970034 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
CustomerPort ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42970034 · CustomerPort ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
CustomerPort ApS har CVR-nummer 42970034.
CustomerPort ApS er registreret i CVR på adressen Hulvejen 1, 6700 Esbjerg.
CustomerPort ApS blev startet 7. januar 2022 ifølge CVR.
CustomerPort ApS er registreret i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (branchekode 622000).
CustomerPort ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · 622000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Hulvejen 1, 6700 Esbjerg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
7. jan. 2022
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for CustomerPort ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 15.26.46. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
Den Kommunale Selvstyrehavn Esbjerg Havn
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+7 flere i listen nedenfor
CustomerPort ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ASSOCIATED DANISH PORTS A/SSelskab · CVR 25277236
Den Kommunale Selvstyrehavn Esbjerg HavnSelskab · CVR 27054692
GRENAA HAVN A/SSelskab · CVR 25137736
3 tidligere ejere vises ikke.
Andreas Engelbrecht ChristiansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. jan. 2022
Christoffer Thorup BøndingPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Claus Kjeldergaard ReinertPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. jan. 2022
Flemming Aarhus PedersenPerson
Bestyrelse · NÆSTFORMAND · siden 7. jan. 2022
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 15.26.46, virksomheden opdateret i CVR 13. okt. 2026, 11.22.59. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Hirtshals HavnSelskab · CVR 25868455
Kalundborg HavnSelskab · CVR 64232215
Køge HavnSelskab · CVR 25925165
Odense Havn A/SSelskab · CVR 38437011
RANDERS HAVNSelskab · CVR 73981328
Skagen HavnSelskab · CVR 10170664
Thyborøn HavnSelskab · CVR 25800370
AABENRAA HAVNSelskab · CVR 24393968
Henrik Teigland AndersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. jan. 2022
Jannie Løvenbalk Trier ØstergaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. jan. 2022
Jette Hviid HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. jan. 2022
John MorgenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Marco Nikolai Bang Skou-NielsenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 7. jan. 2022
Martin Grave BjerrePerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Willy Bent HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 4. nov. 2025
Jannie Løvenbalk Trier ØstergaardPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 7. jan. 2022
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
54.165 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 7. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 101.996 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -40.307 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 13.146 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 54.165 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
59,6 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
256 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 3. jun. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 17. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 17. jun. 2024
2022 · 7. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 9. maj 2023
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗