Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42913987
Kort fortalt. Builders Collective ApS har CVR-nummer 42913987 og er registreret som anpartsselskab, startet 14. december 2021. Adressen i CVR er Klamsagervej 31, st, 8230 Åbyhøj. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Klamsagervej 31, st, 8230 Åbyhøj
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
14. dec. 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42913987 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Builders Collective ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42913987 · Builders Collective ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Builders Collective ApS har CVR-nummer 42913987.
Builders Collective ApS er registreret i CVR på adressen Klamsagervej 31, st, 8230 Åbyhøj.
Builders Collective ApS blev startet 14. december 2021 ifølge CVR.
Builders Collective ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Builders Collective ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Klamsagervej 31, st, 8230 Åbyhøj
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
14. dec. 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Builders Collective ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 12.21.18. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
CJL Bräuner Ejendomsinvest ApS
Kapital 5–9,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Builders Collective ApS
Ejer andele i
Kapital 66,67–89,99 %
Kapital 66,67–89,99 %
Kapital 50–66,66 %
Kapital 50–66,66 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
SLK Projekt ApSSelskab · CVR 44699451
64 Holding ApSSelskab · CVR 43180657
ACK HOLDING ApSSelskab · CVR 26607671
7 tidligere ejere vises ikke.
Bjarne LinjordetPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. sep. 2025
Henrik Vestergaard KastbjergPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. sep. 2025
Lasse Bundgaard LauridsenPerson
Direktion · ADM. DIR. · siden 9. jun. 2023
1 tidligere ledelsesrolle vises ikke.
M. P. Ejendomme ApSSelskab · CVR 43725475
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 6. jul. 2023
Spentrup Huse ApSSelskab · CVR 46044274
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 15. jan. 2026
Langkær ApSSelskab · CVR 43268635
Kapital 50–66,66 % · stemmer 50–66,66 % · siden 24. jan. 2025
United Developments ApSSelskab · CVR 44086972
Kapital 50–66,66 % · stemmer 50–66,66 % · siden 31. maj 2023
1 tidligere ejerandel vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 12.21.18, virksomheden opdateret i CVR 5. sep. 2026, 09.40.31. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
CJL Bräuner Ejendomsinvest ApSSelskab · CVR 41953241
PETER POULSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 29216975
POUL SAND A/SSelskab · CVR 31882176
ROSENLUND HOLDING COMPANY ApSSelskab · CVR 34736979
STEFAN ROSENLUND HOLDING ApSSelskab · CVR 33961588
STIG BUNDGAARD ApSSelskab · CVR 30895274
TIGER HOLDING ApSSelskab · CVR 34736928
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2023Årets resultat
-286.213 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 14. dec. 2021 – 31. dec. 2022 | 249.035 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -286.213 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2023
0 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2023
99,9 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 10. feb. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 28. feb. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 5. jun. 2024
2021–2022 · 14. dec. 2021 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 24. feb. 2023
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗