Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42902799
Kort fortalt. Torvebyen Parkering A/S har CVR-nummer 42902799 og er registreret som aktieselskab, startet 14. december 2021. Adressen i CVR er Garnisonsvej 2, 4700 Næstved. Branche: Udlejning af erhvervsejendomme. Status: aktiv.
Garnisonsvej 2, 4700 Næstved
Udlejning af erhvervsejendomme
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
14. dec. 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42902799 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Torvebyen Parkering A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42902799 · Torvebyen Parkering A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Torvebyen Parkering A/S har CVR-nummer 42902799.
Torvebyen Parkering A/S er registreret i CVR på adressen Garnisonsvej 2, 4700 Næstved.
Torvebyen Parkering A/S blev startet 14. december 2021 ifølge CVR.
Torvebyen Parkering A/S er registreret i branchen Udlejning af erhvervsejendomme (branchekode 682040).
Torvebyen Parkering A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Udlejning af erhvervsejendomme · 682040
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Garnisonsvej 2, 4700 Næstved
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
14. dec. 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Torvebyen Parkering A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 11.20.43. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Torvebyen Parkering A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
DE Ejendomme A/SSelskab · CVR 39971941
3MHS ApSSelskab · CVR 21678384
FH INVEST ApSSelskab · CVR 10017629
1 tidligere ejer vises ikke.
Liselotte Eghøj NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 14. dec. 2021
Svend Aage Dreist HansenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 14. dec. 2021
Søren StorgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 14. dec. 2021
Liselotte Eghøj NielsenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 14. dec. 2021
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 11.20.43, virksomheden opdateret i CVR 16. okt. 2026, 12.50.26. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
HEJSA Invest A/SSelskab · CVR 42894753
M. THIMGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 26231841
ML Invest Køge ApSSelskab · CVR 40725717
SEASAT HOLDING ApSSelskab · CVR 30704037
THE WHOLE COMPANY A/SSelskab · CVR 14303693
TSCHERNING INVEST ApSSelskab · CVR 26698642
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-132.386 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 14. dec. 2021 – 31. dec. 2022 | 372.425 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -95.110 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 121.492 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -132.386 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
6,1 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
47,6 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 19. feb. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 17. feb. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 27. feb. 2024
2021–2022 · 14. dec. 2021 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 21. mar. 2023
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗