Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42832588
Kort fortalt. Nedenhøje Holding ApS har CVR-nummer 42832588 og er registreret som anpartsselskab, startet 12. november 2021. Adressen i CVR er Papirfabrikken 26, st tv, 8600 Silkeborg. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Papirfabrikken 26, st tv, 8600 Silkeborg
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
12. nov. 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42832588 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Nedenhøje Holding ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42832588 · Nedenhøje Holding ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Nedenhøje Holding ApS har CVR-nummer 42832588.
Nedenhøje Holding ApS er registreret i CVR på adressen Papirfabrikken 26, st tv, 8600 Silkeborg.
Nedenhøje Holding ApS blev startet 12. november 2021 ifølge CVR.
Nedenhøje Holding ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Nedenhøje Holding ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Papirfabrikken 26, st tv, 8600 Silkeborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
12. nov. 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Nedenhøje Holding ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 30. okt. 2026, 00.50.01. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Nedenhøje Holding ApS
Ejer andele i
Ejendomsselskabet Nedenhøje ApS
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
MACO Ejendomme ApSSelskab · CVR 41493992
Rugballegaard Holding ApSSelskab · CVR 41493690
Daniel Group ApSSelskab · CVR 40028250
2 tidligere ejere vises ikke.
Manfred HeinrichsPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 30. nov. 2021
Per GrothPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 5. jun. 2025
Per Ole KobberøPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. nov. 2021
Per Søndergaard AndersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. nov. 2021
2 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ejendomsselskabet Nedenhøje ApSSelskab · CVR 40104704
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 18. nov. 2021
1 tidligere ejerandel vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 30. okt. 2026, 00.50.01, virksomheden opdateret i CVR 23. sep. 2026, 14.05.38. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
KOBBERØ INVEST ApSSelskab · CVR 24233766
NØRSKOV JR. HOLDING ApSSelskab · CVR 33960433
PAMA Investment ApSSelskab · CVR 42748978
PGROTH HOLDING ApSSelskab · CVR 36443308
HEINRICHS HOLDING ApSSelskab · CVR 29215189
PH EJENDOMME HINNERUP ApSSelskab · CVR 35668829
Peter RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. nov. 2021
Daniel HøjPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 17. aug. 2022
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2021–2022: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 13. maj 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 19. jun. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 25. jun. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021–2022 · 12. nov. 2021 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 29. maj 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗