Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42533122
Kort fortalt. Nectar Vinge Holding ApS har CVR-nummer 42533122 og er registreret som anpartsselskab, startet 9. juli 2021. Adressen i CVR er Bornholmsgade 3, 1266 København K. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Bornholmsgade 3, 1266 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
9. jul. 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42533122 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Nectar Vinge Holding ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Bornholmsgade 3, 1266 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
9. jul. 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42533122 · Nectar Vinge Holding ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Nectar Vinge Holding ApS har CVR-nummer 42533122.
Nectar Vinge Holding ApS er registreret i CVR på adressen Bornholmsgade 3, 1266 København K.
Nectar Vinge Holding ApS blev startet 9. juli 2021 ifølge CVR.
Nectar Vinge Holding ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Nectar Vinge Holding ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Nectar Vinge Holding ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 50–66,66 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
+2 flere i listen nedenfor
Nectar Vinge Holding ApS
Ejer andele i
Kapital 100 %
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
VEPIDAN ApSSelskab · CVR 17077848
INNOVATER A/SSelskab · CVR 30517075
Nectar Invest A/SSelskab · CVR 39959208
FastTrack Management ApSSelskab · CVR 42847747
FRAM Ejendomme ApSSelskab · CVR 37833371
GTL Holding Aalborg ApSSelskab · CVR 39537095
Bjørk KrogshavePerson
Direktion · DIREKTØR · siden 9. jul. 2021
Peer Thomas BorgPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 9. jul. 2021
Nectar Vinge 2 ApSSelskab · CVR 42661015
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 22. nov. 2024
Nectar Vinge 3 ApSSelskab · CVR 42661007
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 25. nov. 2024
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 16.55.16, virksomheden opdateret i CVR 28. jul. 2026, 10.18.18. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 16.55.15. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Aktiver | 68.809.496 | 68.809.494 |
| Gældsforpligtelser | 5.908.309 | 5.908.307 |
| Omsætningsaktiver | 57.643.351 | 57.643.349 |
| Kortfristet gæld | 5.908.309 | 5.908.307 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
10.404.336 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 9. jul. 2021 – 31. dec. 2022 | 1.306.483 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 1.886.230 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 3.708.474 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 10.404.336 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
97,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
2.781,2 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 4. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 15. maj 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 30. maj 2024
2021–2022 · 9. jul. 2021 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 7. jul. 2023
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗