Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42495840
Kort fortalt. EC Drop-It ApS har CVR-nummer 42495840 og er registreret som anpartsselskab, startet 25. juni 2021. Adressen i CVR er Kalkværksvej 5, 4, 8000 Aarhus C. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Kalkværksvej 5, 4, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
25. jun. 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42495840 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
EC Drop-It ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42495840 · EC Drop-It ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
EC Drop-It ApS har CVR-nummer 42495840.
EC Drop-It ApS er registreret i CVR på adressen Kalkværksvej 5, 4, 8000 Aarhus C.
EC Drop-It ApS blev startet 25. juni 2021 ifølge CVR.
EC Drop-It ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
EC Drop-It ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kalkværksvej 5, 4, 8000 Aarhus C
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
25. jun. 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for EC Drop-It ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 10.36.07. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 15–19,99 %
Kapital 15–19,99 %
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
EC Drop-It ApS
Ejer andele i
Kapital 50–66,66 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Executive Capital III K/SSelskab · CVR 40109218
Pyx ApSSelskab · CVR 43173987
ReZinck ApSSelskab · CVR 30584090
5 tidligere ejere vises ikke.
Flemming GlamannPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 9. nov. 2022
Jens Frederik Stenild ZinckPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 9. nov. 2022
Knud FoldschackPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. jun. 2023
Knud FoldschackPerson
Direktion · ADM. DIR. · siden 1. maj 2025
4 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Drop-It Holding ApSSelskab · CVR 43636324
Kapital 50–66,66 % · stemmer 50–66,66 % · siden 22. nov. 2022
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 10.36.08, virksomheden opdateret i CVR 23. sep. 2026, 00.27.00. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Glamann Consult ApSSelskab · CVR 42313564
WOODBRIDGE ApSSelskab · CVR 21012173
BJERRES BUREAU ApSSelskab · CVR 28295294
Camech Group ApSSelskab · CVR 45354091
KILDEGAARD INVEST ApSSelskab · CVR 33045476
MJ Invest Holding ApSSelskab · CVR 38593412
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2021: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 4. maj 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 18. mar. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 10. maj 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 4. jul. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 25. jun. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 29. apr. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗