Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42388785
Kort fortalt. SØM - Colosseum Holding A/S har CVR-nummer 42388785 og er registreret som aktieselskab, startet 6. maj 2021. Adressen i CVR er Nørre Allé 86, st th, 8000 Aarhus C. Branche: Investering for egen regning. Status: aktiv.
Nørre Allé 86, st th, 8000 Aarhus C
Investering for egen regning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
6. maj 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42388785 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
SØM - Colosseum Holding A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42388785 · SØM - Colosseum Holding A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
SØM - Colosseum Holding A/S har CVR-nummer 42388785.
SØM - Colosseum Holding A/S er registreret i CVR på adressen Nørre Allé 86, st th, 8000 Aarhus C.
SØM - Colosseum Holding A/S blev startet 6. maj 2021 ifølge CVR.
SØM - Colosseum Holding A/S er registreret i branchen Investering for egen regning (branchekode 649910).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Investering for egen regning · 649910
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Nørre Allé 86, st th, 8000 Aarhus C
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
6. maj 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
SØM - Colosseum Holding A/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for SØM - Colosseum Holding A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 18.39.01. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
SØM - Colosseum Holding A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ACAN INVEST ApSSelskab · CVR 33354592
ApS PSE 10 NR. 1693Selskab · CVR 13388245
HJ LUND ApSSelskab · CVR 26579937
2 tidligere ejere vises ikke.
Carsten Gad RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. sep. 2022
Henning Friis OvergaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. sep. 2022
Jørn LundPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. sep. 2022
Ole Arenfeldt JensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. sep. 2022
4 tidligere ledelsesroller vises ikke.
SØM - Colosseum ApSSelskab · CVR 41222166
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 5. jul. 2022
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 18.39.01, virksomheden opdateret i CVR 23. sep. 2026, 08.43.31. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
HUSTED ApSSelskab · CVR 30567544
M. JOHANSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 30078098
POUL PIHLMANN HOLDING ApSSelskab · CVR 20900431
Romalt Invest-Roskilde ApSSelskab · CVR 38662236
SMC-Ejendomsinvest ApSSelskab · CVR 42504270
SØM Capital ApSSelskab · CVR 44283735
Philip BredahlPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. sep. 2022
Kristian Saldern SmithPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 14. maj 2025
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2021Årets resultat
-142.040 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 6. maj 2021 – 31. dec. 2021 | -142.040 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2021
27,3 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2021
137,5 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 21. apr. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 3. jun. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 9. maj 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 30. maj 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 6. maj 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 20. jun. 2022
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗