Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 42261750
Kort fortalt. Hasserislund Holding A/S har CVR-nummer 42261750 og er registreret som aktieselskab, startet 29. marts 2021. Adressen i CVR er Strandvejen 3, 7 3, 9000 Aalborg. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Strandvejen 3, 7 3, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
29. mar. 2021 –
Virksomhedens levetid
CVR 42261750 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Hasserislund Holding A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 42261750 · Hasserislund Holding A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Hasserislund Holding A/S har CVR-nummer 42261750.
Hasserislund Holding A/S er registreret i CVR på adressen Strandvejen 3, 7 3, 9000 Aalborg.
Hasserislund Holding A/S blev startet 29. marts 2021 ifølge CVR.
Hasserislund Holding A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Hasserislund Holding A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Strandvejen 3, 7 3, 9000 Aalborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
29. mar. 2021
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Hasserislund Holding A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 19.26.04. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Andreas Christian Svane Brøgger
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Hasserislund Holding A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Andreas Christian Svane BrøggerPerson
Bohl Holding ApSSelskab · CVR 42760536
David Svane Kloborg BrøggerPerson
5 tidligere ejere vises ikke.
Henrik Ahlstrøm OlsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. maj 2022
Jesper Lüthje RebsdorfPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 20. nov. 2025
Morten TangPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. maj 2022
Torben SimonsenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 29. mar. 2021
4 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Hasserislund 3 ApSSelskab · CVR 37318604
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. okt. 2021
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 19.26.05, virksomheden opdateret i CVR 23. sep. 2026, 08.00.54. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
FairPart A/SSelskab · CVR 41736933
J.L.M. ApSSelskab · CVR 37764000
Lüthje Ejendomme ApSSelskab · CVR 45726894
MORTEN TANG HOLDING A/SSelskab · CVR 28504950
SVANE KØGE HOLDING ApSSelskab · CVR 31475813
VIBE INVEST ApSSelskab · CVR 26574048
VILJE Holding ApSSelskab · CVR 42970425
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Egenkapital | 17.129.541 | 17.129.542 |
| Aktiver | 17.238.719 | 17.238.720 |
| Likvider | 77.678 | 77.679 |
| Omsætningsaktiver | 355.017 | 355.018 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
1.032.900 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 29. mar. 2021 – 31. dec. 2021 | 185.557 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 1.050.109 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 776.736 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 437.139 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 1.032.900 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
97,8 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
136 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 19. mar. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 28. mar. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 26. apr. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 28. apr. 2023
2021 · 29. mar. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 9. maj 2022
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗