Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 41625902
Kort fortalt. DVK III Feeder K/S har CVR-nummer 41625902 og er registreret som kommanditselskab, startet 26. august 2020. Adressen i CVR er Bernstorffsgade 40, 1577 København V. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n.. Status: aktiv.
Bernstorffsgade 40, 1577 København V
Anden finansiel formidling i.a.n.
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Kommanditselskab
Virksomhedsform
26. aug. 2020 –
Virksomhedens levetid
CVR 41625902 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
DVK III Feeder K/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 41625902 · DVK III Feeder K/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
DVK III Feeder K/S har CVR-nummer 41625902.
DVK III Feeder K/S er registreret i CVR på adressen Bernstorffsgade 40, 1577 København V.
DVK III Feeder K/S blev startet 26. august 2020 ifølge CVR.
DVK III Feeder K/S er registreret i branchen Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990).
DVK III Feeder K/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kommanditselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden finansiel formidling i.a.n. · 649990
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Bernstorffsgade 40, 1577 København V
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
26. aug. 2020
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for DVK III Feeder K/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 15.13.26. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+8 flere i listen nedenfor
DVK III Feeder K/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
GJC HOLDING ApSSelskab · CVR 28329865
STMRN Holding ApSSelskab · CVR 37255491
ARNSTEDT HOLDING ApSSelskab · CVR 29825106
1 tidligere ejer vises ikke.
Dansk Vækstkapital III GP ApSSelskab · CVR 41457457
Direktion · DIREKTØR · siden 26. aug. 2020
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 15.13.26, virksomheden opdateret i CVR 7. sep. 2026, 09.31.30. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
B. CHRISTIANSEN HOLDING A/SSelskab · CVR 25824660
C.C. Capital ApSSelskab · CVR 40833382
Explora Invest ApSSelskab · CVR 30818148
JFJ INVEST HADERSLEV ApSSelskab · CVR 13127883
KABCA Invest ApSSelskab · CVR 21802832
Metorion Invest A/SSelskab · CVR 55151814
RJJ HOLDING ApSSelskab · CVR 28329148
SKOVGAARD CAPITAL ApSSelskab · CVR 30922727
Stokbro Invest ApSSelskab · CVR 27356540
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
13.082.000 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 26. aug. 2020 – 31. dec. 2021 | 980.000 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | -512.000 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 941.000 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 2.039.000 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 13.082.000 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
100 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
Kan ikke beregnes
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 10. jun. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 4. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 16. maj 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 26. apr. 2023
2020–2021 · 26. aug. 2020 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 4. maj 2022
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗