Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 41586877
Kort fortalt. Plantcarb Invest ApS har CVR-nummer 41586877 og er registreret som anpartsselskab, startet 1. august 2020. Adressen i CVR er Røgerivej 4, 4583 Sjællands Odde. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Røgerivej 4, 4583 Sjællands Odde
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
1. aug. 2020 –
Virksomhedens levetid
CVR 41586877 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Plantcarb Invest ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 41586877 · Plantcarb Invest ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Plantcarb Invest ApS har CVR-nummer 41586877.
Plantcarb Invest ApS er registreret i CVR på adressen Røgerivej 4, 4583 Sjællands Odde.
Plantcarb Invest ApS blev startet 1. august 2020 ifølge CVR.
Plantcarb Invest ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Plantcarb Invest ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Røgerivej 4, 4583 Sjællands Odde
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. aug. 2020
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Plantcarb Invest ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 10.45.22. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+8 flere i listen nedenfor
Plantcarb Invest ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Kidsonline ApSSelskab · CVR 40963278
M HOLDING 2012 ApSSelskab · CVR 35228829
Bjerre Kusk Holding ApsSelskab · CVR 37460451
3 tidligere ejere vises ikke.
Alexander EgebergPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Arve Johan AndresenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Aviva Desiree SteinbockPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Bjarne MarellPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
1 tidligere ejerandel vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 10.45.22, virksomheden opdateret i CVR 9. okt. 2026, 00.27.49. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Egeberg Group ApSSelskab · CVR 38182269
EmmaT Holding ApSSelskab · CVR 39460874
FG Invest ApSSelskab · CVR 39992426
IT Managers ApSSelskab · CVR 41168463
LOIBORG HOLDING ApSSelskab · CVR 32894143
Nico Holding ApSSelskab · CVR 40647651
RagBox ApSSelskab · CVR 43109502
Steen HenriksenPerson
Vestvej Holding ApSSelskab · CVR 37523135
Casper LoiborgPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Christian Bjerre KuskPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Hans Nicolai HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Jan GerberPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Jens Birch NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Jonas BerthelsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Kim Henrik HebelstrupPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Mads Hjortshøj DalsgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Michael Dal LarsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Niels Bo LundPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Nikolaj ForsbergPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. aug. 2020
Peter Dybdahl Ollendorff HedePerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Steen HenriksenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. aug. 2020
Steen HenriksenPerson
Direktion · ADM. DIR. · siden 1. aug. 2020
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-2.969.910 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. aug. 2020 – 31. dec. 2021 | -44.680 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | -8.688 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -8.607 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -1.650 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -2.969.910 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
100 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
Kan ikke beregnes
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 28. jun. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 1. jul. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 12. jun. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 19. jun. 2023
2020–2021 · 1. aug. 2020 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 6. jul. 2022
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗