Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 41529830
Kort fortalt. A/S Bolig Arsenalet Ringsted har CVR-nummer 41529830 og er registreret som aktieselskab, startet 20. juli 2020. Adressen i CVR er Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
20. jul. 2020 –
Virksomhedens levetid
CVR 41529830 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
A/S Bolig Arsenalet Ringsted
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 41529830 · A/S Bolig Arsenalet Ringsted. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
A/S Bolig Arsenalet Ringsted har CVR-nummer 41529830.
A/S Bolig Arsenalet Ringsted er registreret i CVR på adressen Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J.
A/S Bolig Arsenalet Ringsted blev startet 20. juli 2020 ifølge CVR.
A/S Bolig Arsenalet Ringsted er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
20. jul. 2020
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
A/S Bolig Arsenalet Ringsted har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for A/S Bolig Arsenalet Ringsted under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 13.15.48. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
A/S Bolig Arsenalet Ringsted
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
NISSEN LYNNERUP HOLDING ApSSelskab · CVR 35471766
BALSBY HOLDING ApSSelskab · CVR 24232743
BRIK EJENDOMME ApSSelskab · CVR 36435747
3 tidligere ejere vises ikke.
Kim BreyenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 21. jun. 2022
Lars SørensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 26. apr. 2023
Peter NissenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 21. jun. 2022
Peter NissenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 21. jun. 2022
9 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 13.15.48, virksomheden opdateret i CVR 30. sep. 2026, 11.31.46. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
IS IT A PLANE ApSSelskab · CVR 38286943
LHN EJENDOMME ApSSelskab · CVR 25647572
Nissen Sørensen Holding ApSSelskab · CVR 42432180
Stampe Sørensen Holding ApSSelskab · CVR 42433624
STIBA EJENDOMSINVEST ApSSelskab · CVR 30492188
P.inc ApSSelskab · CVR 40073574
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
2.620.459 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 20. jul. 2020 – 31. dec. 2021 | 5.189.328 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 4.518.576 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 298.723 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 1.823.030 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 2.620.459 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
33,8 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
57,4 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 28. feb. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 11. apr. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 29. apr. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 28. apr. 2023
2020–2021 · 20. jul. 2020 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 21. jan. 2022
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗