Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 40908366
Kort fortalt. Koncenton Klimaboliger Odder A/S har CVR-nummer 40908366 og er registreret som aktieselskab, startet 5. november 2019. Adressen i CVR er Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
5. nov. 2019 –
Virksomhedens levetid
CVR 40908366 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Koncenton Klimaboliger Odder A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Sladata · CVR 40908366 · Koncenton Klimaboliger Odder A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Koncenton Klimaboliger Odder A/S har CVR-nummer 40908366.
Koncenton Klimaboliger Odder A/S er registreret i CVR på adressen Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C.
Koncenton Klimaboliger Odder A/S blev startet 5. november 2019 ifølge CVR.
Koncenton Klimaboliger Odder A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
5. nov. 2019
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Koncenton Klimaboliger Odder A/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Sladatas side for Koncenton Klimaboliger Odder A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 24. okt. 2026, 19.43.53. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Koncenton Klimaboliger Odder A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
H.C.F. HOLDING, TØNDER ApSSelskab · CVR 29781478
Hybsch Connect Holding ApSSelskab · CVR 39751143
Jesper GrønkjærPerson
3 tidligere ejere vises ikke.
Jakob GreisenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 5. mar. 2021
Kim MartinsenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 5. mar. 2021
Kaare Mylius GrønvoldPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 5. apr. 2024
Henrik SkovsbyPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 29. okt. 2024
8 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Projekt Bendixminde I ApSSelskab · CVR 41151846
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 7. sep. 2021
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 24. okt. 2026, 19.43.53, virksomheden opdateret i CVR 2. sep. 2026, 09.53.56. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
RBH Holding ApSSelskab · CVR 37454222
SATPOLE HOLDING ApSSelskab · CVR 31074770
SEASAT HOLDING ApSSelskab · CVR 30704037
STENBOGÅRD ApSSelskab · CVR 15847808
SUNATI ApSSelskab · CVR 34878161
SAAN HOLDING A/SSelskab · CVR 33881630
HHDK HOLDING ApSSelskab · CVR 26472350
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2019–2020Årets resultat
-197.662 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 5. nov. 2019 – 31. dec. 2020 | -197.662 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2019–2020
99,8 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2019–2020
53.046,2 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 9. apr. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 10. apr. 2025 · omgjort
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 5. apr. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 11. apr. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 22. mar. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019–2020 · 5. nov. 2019 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 8. mar. 2021
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗