Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 40883126
Kort fortalt. PKA Venture I CIV II K/S har CVR-nummer 40883126 og er registreret som kommanditselskab, startet 16. oktober 2019. Adressen i CVR er Købmagergade 22, 1, 1150 København K. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n.. Status: aktiv.
Købmagergade 22, 1, 1150 København K
Anden finansiel formidling i.a.n.
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Kommanditselskab
Virksomhedsform
16. okt. 2019 –
Virksomhedens levetid
CVR 40883126 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
PKA Venture I CIV II K/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 40883126 · PKA Venture I CIV II K/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
PKA Venture I CIV II K/S har CVR-nummer 40883126.
PKA Venture I CIV II K/S er registreret i CVR på adressen Købmagergade 22, 1, 1150 København K.
PKA Venture I CIV II K/S blev startet 16. oktober 2019 ifølge CVR.
PKA Venture I CIV II K/S er registreret i branchen Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kommanditselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden finansiel formidling i.a.n. · 649990
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Købmagergade 22, 1, 1150 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
16. okt. 2019
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
PKA Venture I CIV II K/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for PKA Venture I CIV II K/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 21.04.06. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
+10 flere i listen nedenfor
PKA Venture I CIV II K/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Nolu Holding ApSSelskab · CVR 42519162
á Dunga Holding ApSSelskab · CVR 42697893
Storås ApSSelskab · CVR 40780491
2 tidligere ejere vises ikke.
PKA Venture I GP ApSSelskab · CVR 40883029
Direktion · DIREKTØR · siden 16. okt. 2019
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 21.04.06, virksomheden opdateret i CVR 12. okt. 2026, 13.40.42. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Ebisu Invest ApSSelskab · CVR 41744472
IB Investments ApSSelskab · CVR 40786767
Karstensen Capital ApSSelskab · CVR 41779543
RU Invest ApSSelskab · CVR 40785051
SEEKEE ApSSelskab · CVR 40776613
SP Investments ApSSelskab · CVR 40765778
TNKL Investments ApSSelskab · CVR 40770356
VIMO Invest ApSSelskab · CVR 40775986
PENSIONSKASSEN FOR SOCIALRÅDGIVERE , SOCIALPÆDAGOGER OG KONTORPERSONALESelskab · CVR 71974316
PENSIONSKASSEN FOR SUNDHEDSFAGLIGESelskab · CVR 71973514
PENSIONSKASSEN FOR SYGEPLEJERSKER OG LÆGESEKRETÆRERSelskab · CVR 71971511
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Driftsresultat | 78.776 | 79.000 |
| Årets resultat | 80.118 | 80.000 |
| Egenkapital | 1.135.161 | 1.135.000 |
| Aktiver | 1.143.881 | 1.144.000 |
| Gældsforpligtelser | 8.720 | 9.000 |
| Likvider | 34.172 | 34.000 |
| Omsætningsaktiver | 45.167 | 45.000 |
| Kortfristet gæld | 8.720 | 9.000 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
7.000 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 16. okt. 2019 – 31. dec. 2020 | -32.970 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 118.544 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 5.919 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -78.513 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 80.118 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 7.000 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
95,9 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
230,4 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 27. apr. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 1. apr. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 24. apr. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 31. maj 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 17. maj 2022
2019–2020 · 16. okt. 2019 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 17. jun. 2021
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗