Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 40862048
Kort fortalt. FORE Elmehaven Holding ApS har CVR-nummer 40862048 og er registreret som anpartsselskab, startet 14. oktober 2019. Adressen i CVR er Kalvebod Brygge 39, 4, 1560 København V. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Kalvebod Brygge 39, 4, 1560 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
14. okt. 2019 –
Virksomhedens levetid
CVR 40862048 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
FORE Elmehaven Holding ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 40862048 · FORE Elmehaven Holding ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
FORE Elmehaven Holding ApS har CVR-nummer 40862048.
FORE Elmehaven Holding ApS er registreret i CVR på adressen Kalvebod Brygge 39, 4, 1560 København V.
FORE Elmehaven Holding ApS blev startet 14. oktober 2019 ifølge CVR.
FORE Elmehaven Holding ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kalvebod Brygge 39, 4, 1560 København V
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
14. okt. 2019
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
FORE Elmehaven Holding ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for FORE Elmehaven Holding ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 13.51.12. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
FORE Elmehaven Holding ApS
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
A.N Holding ApSSelskab · CVR 39763095
Generation V ApSSelskab · CVR 45982599
INNOVATIONS A/SSelskab · CVR 28124996
3 tidligere ejere vises ikke.
Jørgen Asger NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. jul. 2020
Lars SkjønnemannPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. jul. 2020
Martin LaubPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. jul. 2020
Martin LavesenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 6. jul. 2020
4 tidligere ledelsesroller vises ikke.
FORE Elmehaven ApSSelskab · CVR 28894082
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 2. jun. 2020
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 13.51.12, virksomheden opdateret i CVR 28. sep. 2026, 15.36.32. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Liisberghus ApSSelskab · CVR 39034883
PCNJ Holding ApSSelskab · CVR 45628388
Sebisa Real Estate I ApSSelskab · CVR 37320048
SF FORE Invest ApSSelskab · CVR 39749459
T.K. Boesen Property ApSSelskab · CVR 39592266
VMGS ApSSelskab · CVR 29971366
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 28. feb. 2025
Thomas Kjærgaard BoesenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. jul. 2020
Thomas Esben KhanPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 14. okt. 2019
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2019Årets resultat
-123.895 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 14. okt. 2019 – 31. dec. 2019 | -123.895 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2019
99,8 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2019
12.146,2 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 20. maj 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 28. maj 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 7. jun. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 19. jun. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 2. jun. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 7. jun. 2021
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019 · 14. okt. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 9. jun. 2020
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗