Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 40790152
Kort fortalt. Meldgaard Familien A/S har CVR-nummer 40790152 og er registreret som aktieselskab, startet 13. september 2019. Adressen i CVR er Askelund 10, 6200 Aabenraa. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Askelund 10, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
13. sep. 2019 –
Virksomhedens levetid
CVR 40790152 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Meldgaard Familien A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 40790152 · Meldgaard Familien A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Meldgaard Familien A/S har CVR-nummer 40790152.
Meldgaard Familien A/S er registreret i CVR på adressen Askelund 10, 6200 Aabenraa.
Meldgaard Familien A/S blev startet 13. september 2019 ifølge CVR.
Meldgaard Familien A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Meldgaard Familien A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Askelund 10, 6200 Aabenraa
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
13. sep. 2019
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Meldgaard Familien A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 13.16.00. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Meldgaard Familien A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Kapital 90–99,99 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
A. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40781242
AL. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40780866
AQ. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40781129
Alexander Quist MeldgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 22. apr. 2026
Amalie Meldgaard LangschwagerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 15. dec. 2025
Henrik Marius MeldgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. sep. 2019
Jens Kristian RavnPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 25. apr. 2024
3 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Meldgaard Next A/SSelskab · CVR 46029682
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 13. nov. 2025
MELDGAARD HOLDING A/SSelskab · CVR 10775833
Kapital 90–99,99 % · stemmer 90–99,99 % · siden 18. sep. 2019
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 13.16.00, virksomheden opdateret i CVR 8. okt. 2026, 13.57.10. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
CQ. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40781145
DS. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40780882
KE. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40781269
MP. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40780920
MS. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40781153
S. Meldgaard ApSSelskab · CVR 40780831
Johan Peter NielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. apr. 2024
Lars MeldgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. sep. 2019
Line Meldgaard LangschwagerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. sep. 2019
Margit Kathrine MeldgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. sep. 2019
Sara Würtzen MeldgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. apr. 2024
Henrik Marius MeldgaardPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 13. sep. 2019
Lars MeldgaardPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 13. sep. 2019
Line Meldgaard LangschwagerPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 13. sep. 2019
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2019–2020: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2022: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2023: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2024: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2025: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 23. apr. 2026
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 23. maj 2025
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 29. apr. 2024
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 1. maj 2023
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 2. maj 2022
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2019–2020 · 13. sep. 2019 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 20. apr. 2021
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗