Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 40596232
Kort fortalt. Markedsgade Hjørring A/S har CVR-nummer 40596232 og er registreret som aktieselskab, startet 19. juni 2019. Adressen i CVR er Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom. Status: aktiv.
Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg
Køb og salg af egen fast ejendom
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
19. jun. 2019 –
Virksomhedens levetid
CVR 40596232 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Markedsgade Hjørring A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 40596232 · Markedsgade Hjørring A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Markedsgade Hjørring A/S har CVR-nummer 40596232.
Markedsgade Hjørring A/S er registreret i CVR på adressen Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg.
Markedsgade Hjørring A/S blev startet 19. juni 2019 ifølge CVR.
Markedsgade Hjørring A/S er registreret i branchen Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100).
Markedsgade Hjørring A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Køb og salg af egen fast ejendom · 681100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
19. jun. 2019
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Markedsgade Hjørring A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 28. okt. 2026, 19.25.12. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Bundgaard Jensen Holding IV ApS
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Markedsgade Hjørring A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Bering Madsen Ejendomme ApSSelskab · CVR 41942746
BLACH HOLDING ApSSelskab · CVR 28329873
Bundgaard Jensen Holding IV ApSSelskab · CVR 40255818
2 tidligere ejere vises ikke.
Morten Myrhøj KristensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 29. dec. 2020
Preben RandbækPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 28. jun. 2021
Ulrik HøjbjerrePerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 28. jun. 2021
Morten Haugaard DahlPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 29. dec. 2020
3 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 28. okt. 2026, 19.25.12, virksomheden opdateret i CVR 25. sep. 2026, 09.04.49. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Durhuus Invest ApSSelskab · CVR 40611037
Højbjerre Invest ApSSelskab · CVR 37205206
PlusEjendomme Invest ApSSelskab · CVR 40905065
RANDBÆK HOLDING ApSSelskab · CVR 33249985
SVEA INVEST ApSSelskab · CVR 30072146
Tulipan ApSSelskab · CVR 41782501
XL Invest ApSSelskab · CVR 20361204
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Aktiver | 53.683.596 | 54.003.709 |
| Gældsforpligtelser | 29.621.139 | 29.941.252 |
| Omsætningsaktiver | 1.200.574 | 1.520.687 |
| Kortfristet gæld | 295.658 | 631.684 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
1.621.227 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 19. jun. 2019 – 31. dec. 2019 | 4.928 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 9.969.814 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 2.190.896 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 2.109.572 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 5.535.349 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 1.224.860 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 1.621.227 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
33 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
1.404,6 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 29. apr. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 14. maj 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 19. apr. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 3. jul. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 25. maj 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 5. jul. 2021
2019 · 19. jun. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 3. maj 2020
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗