Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39947188
Kort fortalt. Port Administration System ApS har CVR-nummer 39947188 og er registreret som anpartsselskab, startet 12. oktober 2018. Adressen i CVR er Hulvejen 1, 6700 Esbjerg. Branche: Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter. Status: aktiv.
Hulvejen 1, 6700 Esbjerg
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
12. okt. 2018 –
Virksomhedens levetid
CVR 39947188 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Port Administration System ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39947188 · Port Administration System ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Port Administration System ApS har CVR-nummer 39947188.
Port Administration System ApS er registreret i CVR på adressen Hulvejen 1, 6700 Esbjerg.
Port Administration System ApS blev startet 12. oktober 2018 ifølge CVR.
Port Administration System ApS er registreret i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (branchekode 622000).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · 622000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Hulvejen 1, 6700 Esbjerg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
12. okt. 2018
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Port Administration System ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Port Administration System ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 16.00.21. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
Den Kommunale Selvstyrehavn Esbjerg Havn
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+13 flere i listen nedenfor
Port Administration System ApS
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ASSOCIATED DANISH PORTS A/SSelskab · CVR 25277236
Den Kommunale Selvstyrehavn Esbjerg HavnSelskab · CVR 27054692
Frederikshavn KommuneSelskab · CVR 29189498
4 tidligere ejere vises ikke.
Andreas Engelbrecht ChristiansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. okt. 2018
Christoffer Thorup BøndingPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Claus Holm ChristensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. sep. 2025
Claus Kjeldergaard ReinertPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. sep. 2025
13 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 16.00.21, virksomheden opdateret i CVR 15. okt. 2026, 13.47.30. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
GRENAA HAVN A/SSelskab · CVR 25137736
Guldborgsund HavneSelskab · CVR 34351554
Hirtshals HavnSelskab · CVR 25868455
Horsens Havn (Horsens Erhvervshavn)Selskab · CVR 34566801
Kalundborg HavnSelskab · CVR 64232215
KOLDING HAVNSelskab · CVR 31014859
KORSØR HAVNSelskab · CVR 31860954
Køge HavnSelskab · CVR 25925165
Odense Havn A/SSelskab · CVR 38437011
RANDERS HAVNSelskab · CVR 73981328
RØNNE HAVN A/SSelskab · CVR 27932150
Skagen HavnSelskab · CVR 10170664
Thyborøn HavnSelskab · CVR 25800370
AABENRAA HAVNSelskab · CVR 24393968
Flemming Aarhus PedersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 13. maj 2020
Henrik Teigland AndersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. okt. 2018
Jan Barsøe LauridsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 28. jan. 2022
Jannie Løvenbalk Trier ØstergaardPerson
Bestyrelse · NÆSTFORMAND · siden 16. sep. 2025
John MorgenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. okt. 2018
Karen ØstergaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 4. nov. 2025
Marco Nikolai Bang Skou-NielsenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 30. mar. 2022
Martin Grave BjerrePerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Rene Toft KristiansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. sep. 2025
Stefan KerczaPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Susanne Kruse SørensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. okt. 2026
Tommy Domar FischerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 16. sep. 2025
Willy Bent HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 4. nov. 2025
Flemming Aarhus PedersenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 12. okt. 2018
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
34.083 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 12. okt. 2018 – 31. dec. 2019 | 31.034 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 4.125 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 6.130 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 526.520 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -914.957 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -382.580 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 34.083 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
48,6 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
194,4 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 8. jun. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 18. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 30. jun. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 10. maj 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 13. apr. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 17. maj 2021
2018–2019 · 12. okt. 2018 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 16. jun. 2020
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗