Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39928892
Kort fortalt. A/S Bolig Hørning har CVR-nummer 39928892 og er registreret som aktieselskab, startet 1. oktober 2018. Adressen i CVR er Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. okt. 2018 –
Virksomhedens levetid
CVR 39928892 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
A/S Bolig Hørning
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39928892 · A/S Bolig Hørning. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
A/S Bolig Hørning har CVR-nummer 39928892.
A/S Bolig Hørning er registreret i CVR på adressen Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J.
A/S Bolig Hørning blev startet 1. oktober 2018 ifølge CVR.
A/S Bolig Hørning er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
A/S Bolig Hørning har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Sønderhøj 8, 3, 8260 Viby J
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. okt. 2018
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for A/S Bolig Hørning under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 16.54.45. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
HINGEBERG & HEBSGAARD HOLDING ApS
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
A/S Bolig Hørning
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
MKBO Holding ApSSelskab · CVR 46105605
CARSTENS GRUS HOLDING ApSSelskab · CVR 30526317
COMPUTERWARE ApSSelskab · CVR 12518633
3 tidligere ejere vises ikke.
Michael Tromborg SkanderbyPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 17. feb. 2025
Per Ladegaard JørgensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 17. feb. 2025
Tom Hvas RasmussenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 17. feb. 2025
Michael Tromborg SkanderbyPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 17. feb. 2025
2 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 16.54.45, virksomheden opdateret i CVR 9. sep. 2026, 19.47.22. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
HINGEBERG & HEBSGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 35037691
JP JØRGENSEN ApSSelskab · CVR 35466770
ROMALT INVEST ApSSelskab · CVR 26050103
SKANDERBY HOLDING ApSSelskab · CVR 10146461
T.H. RASMUSSEN INVEST ApSSelskab · CVR 32946739
Virkelyst Henne Holding ApSSelskab · CVR 40452990
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
2.060.571 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. okt. 2018 – 31. dec. 2018 | -7.848 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 10.451.522 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 1.091.474 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 1.799.195 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 3.188.511 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 167.664 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 705.243 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 2.060.571 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
29,5 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
69,2 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 21. mar. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 1. maj 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 11. apr. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 17. apr. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 2. mar. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 9. mar. 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 3. mar. 2020
2018 · 1. okt. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 1. apr. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗