Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39696789
Kort fortalt. BoligInvest Frederiksberg A/S har CVR-nummer 39696789 og er registreret som aktieselskab, startet 3. juli 2018. Adressen i CVR er Roret 167, 3070 Snekkersten. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom. Status: aktiv.
Roret 167, 3070 Snekkersten
Køb og salg af egen fast ejendom
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
3. jul. 2018 –
Virksomhedens levetid
CVR 39696789 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
BoligInvest Frederiksberg A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39696789 · BoligInvest Frederiksberg A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
BoligInvest Frederiksberg A/S har CVR-nummer 39696789.
BoligInvest Frederiksberg A/S er registreret i CVR på adressen Roret 167, 3070 Snekkersten.
BoligInvest Frederiksberg A/S blev startet 3. juli 2018 ifølge CVR.
BoligInvest Frederiksberg A/S er registreret i branchen Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Køb og salg af egen fast ejendom · 681100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Roret 167, 3070 Snekkersten
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
3. jul. 2018
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
BoligInvest Frederiksberg A/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for BoligInvest Frederiksberg A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 09.38.54. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
BoligInvest Frederiksberg A/S
Ejer andele i
Ejendomsudviklingsselskabet Åboulevard 53 ApS
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Durhuus Invest ApSSelskab · CVR 40611037
SBS Holding af 2018 ApSSelskab · CVR 39695677
TKG HOLDING ApSSelskab · CVR 21170305
3 tidligere ejere vises ikke.
Carsten HoutvedPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 2. maj 2024
Leif Åke LindenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 9. aug. 2018
Ole SangillPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. jan. 2021
Ole SangillPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 14. jan. 2024
6 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ejendomsudviklingsselskabet Åboulevard 53 ApSSelskab · CVR 39685159
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 25. apr. 2023
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 09.38.54, virksomheden opdateret i CVR 5. sep. 2026, 05.05.00. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
WARNCKE HOLDING ApSSelskab · CVR 33874022
CTH ERHVERV ApSSelskab · CVR 32261191
Duer Ejendomme ApSSelskab · CVR 39615177
ESKILD CONSULT ApSSelskab · CVR 30273907
KJELD BECH HANSEN. ESBJERG ApSSelskab · CVR 79257516
OLESAN HOLDING ApSSelskab · CVR 27553230
SIRAJA ApSSelskab · CVR 31086973
Økonomi · Officielle årsrapporter
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-37.815 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 3. jul. 2018 – 31. dec. 2018 | -2.259.531 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 172.297 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 169.175 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 179.344 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | -96.399 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -296.606 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -43.922 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -37.815 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
99,9 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
2,2 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 28. apr. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 13. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 25. jun. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 30. jun. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 7. feb. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 26. jan. 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 20. apr. 2020
2018 · 3. jul. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 29. maj 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗