Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39340186
Kort fortalt. Koncenton Kildevældet A/S har CVR-nummer 39340186 og er registreret som aktieselskab, startet 15. februar 2018. Adressen i CVR er Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
15. feb. 2018 –
Virksomhedens levetid
CVR 39340186 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Koncenton Kildevældet A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39340186 · Koncenton Kildevældet A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Koncenton Kildevældet A/S har CVR-nummer 39340186.
Koncenton Kildevældet A/S er registreret i CVR på adressen Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C.
Koncenton Kildevældet A/S blev startet 15. februar 2018 ifølge CVR.
Koncenton Kildevældet A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kristine Nielsens Gade 5, 3, 8000 Aarhus C
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
15. feb. 2018
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Koncenton Kildevældet A/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Koncenton Kildevældet A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 10.42.27. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Koncenton Kildevældet A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
168 apsSelskab · CVR 39022036
DOKITO ApSSelskab · CVR 35831452
Durhuus Invest ApSSelskab · CVR 40611037
4 tidligere ejere vises ikke.
Arne Bjerregaard JepsenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 20. mar. 2025
Joakim Suni DurhuusPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. mar. 2022
Poul SteffensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 20. mar. 2025
Henrik SkovsbyPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 29. okt. 2024
9 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Kildevældet Aalborg A/SSelskab · CVR 39047284
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 15. jun. 2018
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 10.42.27, virksomheden opdateret i CVR 2. sep. 2026, 10.01.58. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
JHO Invest ApSSelskab · CVR 37537861
LANDS HOLDING ApSSelskab · CVR 32330789
SHO Invest ApSSelskab · CVR 37537853
SOS MEL-COM HOLDING ApSSelskab · CVR 27706924
WEIRSØE-INVEST ApSSelskab · CVR 27096751
HENRIK HØJBJERG ApSSelskab · CVR 13215847
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
5.426.674 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 15. feb. 2018 – 31. dec. 2018 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -13.074.932 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 5.723.247 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 5.426.674 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
98,1 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
121,6 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 10. mar. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 24. mar. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 20. mar. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 8. mar. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 24. mar. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 14. apr. 2021
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 27. feb. 2020
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2018 · 15. feb. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 13. maj 2019
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗