Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39269562
Kort fortalt. Drosbjerg Viby J. A/S har CVR-nummer 39269562 og er registreret som aktieselskab, startet 22. januar 2018. Adressen i CVR er Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg. Branche: Finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg
Finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
22. jan. 2018 –
Virksomhedens levetid
CVR 39269562 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Drosbjerg Viby J. A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39269562 · Drosbjerg Viby J. A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Drosbjerg Viby J. A/S har CVR-nummer 39269562.
Drosbjerg Viby J. A/S er registreret i CVR på adressen Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg.
Drosbjerg Viby J. A/S blev startet 22. januar 2018 ifølge CVR.
Drosbjerg Viby J. A/S er registreret i branchen Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110).
Drosbjerg Viby J. A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Finansielle holdingselskaber · 642110
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
22. jan. 2018
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Drosbjerg Viby J. A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 18.49.50. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
Drosbjerg Viby J. A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
BB GROUP ApSSelskab · CVR 31633788
Dahlquist Holding ApSSelskab · CVR 42425753
JAMA 3 Invest ApSSelskab · CVR 42278904
5 tidligere ejere vises ikke.
Jesper LindbergPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. sep. 2021
Morten Myrhøj KristensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. jun. 2021
Ole SchouPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. sep. 2021
Morten Haugaard DahlPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 1. jun. 2021
5 tidligere ledelsesroller vises ikke.
SAB II ApSSelskab · CVR 38470345
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 30. maj 2018
1 tidligere ejerandel vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 18.49.50, virksomheden opdateret i CVR 28. apr. 2026, 07.55.16. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
LB GROUP ApSSelskab · CVR 31633796
LBP GROUP ApSSelskab · CVR 31633753
MSK GROUP ApSSelskab · CVR 31633826
PlusEjendomme Invest ApSSelskab · CVR 40905065
SCHOU GROUP ApSSelskab · CVR 32937012
Thomcar Invest ApSSelskab · CVR 41721588
XL Invest ApSSelskab · CVR 20361204
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2018: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 29. apr. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 14. maj 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 23. apr. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 29. jun. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 9. jun. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 26. maj 2021
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 30. jun. 2020
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2018 · 22. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 2. maj 2019
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗