Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39136597
Kort fortalt. Vita Ingeniører Holding ApS har CVR-nummer 39136597 og er registreret som anpartsselskab, startet 24. november 2017. Adressen i CVR er Wichmandsgade 5, 5000 Odense C. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Wichmandsgade 5, 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
24. nov. 2017 –
Virksomhedens levetid
CVR 39136597 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Vita Ingeniører Holding ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39136597 · Vita Ingeniører Holding ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Vita Ingeniører Holding ApS har CVR-nummer 39136597.
Vita Ingeniører Holding ApS er registreret i CVR på adressen Wichmandsgade 5, 5000 Odense C.
Vita Ingeniører Holding ApS blev startet 24. november 2017 ifølge CVR.
Vita Ingeniører Holding ApS er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Wichmandsgade 5, 5000 Odense C
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
24. nov. 2017
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Vita Ingeniører Holding ApS har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Vita Ingeniører Holding ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 10.20.31. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+8 flere i listen nedenfor
Vita Ingeniører Holding ApS
Ejer andele i
Kapital 100 %
Kapital 50–66,66 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
2L Kapital A/SSelskab · CVR 43780662
Henrik Kjersgaard ApSSelskab · CVR 38241974
JLNIELSEN ApSSelskab · CVR 35830545
7 tidligere ejere vises ikke.
Bente Priess AndersenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 19. nov. 2025
Claus TornboPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 20. jun. 2024
Henrik Paul Kjersgaard JohansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 19. nov. 2025
Jakob Friborg NielsenPerson
Bestyrelse · NÆSTFORMAND · siden 20. jun. 2024
4 tidligere ledelsesroller vises ikke.
VITA Ingeniører A/SSelskab · CVR 38381733
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 24. nov. 2017
Duedalen Holding ApSSelskab · CVR 42636525
Kapital 50–66,66 % · stemmer 50–66,66 % · siden 22. dec. 2022
3 tidligere ejerandele vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 10.20.31, virksomheden opdateret i CVR 22. okt. 2026, 08.20.22. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
MH I ApSSelskab · CVR 38241834
AASE ApSSelskab · CVR 38176897
BRP Holding ApSSelskab · CVR 40230629
CANT APSSelskab · CVR 42365238
FIRPIR ApSSelskab · CVR 38500902
JAFN Holding ApSSelskab · CVR 38500929
JRS-I Holding ApSSelskab · CVR 38501038
Lars Bøg ApSSelskab · CVR 38790765
Miller ApSSelskab · CVR 40624376
Mads MøllerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 20. jun. 2024
Jesper Miller AndersenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 22. mar. 2023
Thomas PetersenPerson
Direktion · ADM. DIR. · siden 22. mar. 2023
Økonomi · Officielle årsrapporter
Den nyeste rapport kunne ikke bruges i grafen. De viste hovedtal tilhører den valgte, ældre periode. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Bruttoresultat | -34.781 | -35.000 |
| Driftsresultat | -34.781 | -35.000 |
| Resultat før skat | 3.800.068 | 3.801.000 |
| Årets resultat | 3.819.890 | 3.821.000 |
| Egenkapital | 6.819.890 | 6.821.000 |
| Aktiver | 9.558.849 | 9.560.000 |
| Gældsforpligtelser | 2.738.959 | 2.739.000 |
| Likvider | 91.591 | 92.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.267.289 | 1.268.000 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2021Årets resultat
6.274.087 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 24. nov. 2017 – 31. dec. 2018 | 3.296.024 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 4.077.152 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 3.819.890 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 6.274.087 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | Ikke oplyst |
Soliditet · beregnet ultimo 2021
73,7 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2021
Kan ikke beregnes
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 29. apr. 2026
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 9. apr. 2025
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 21. jun. 2024
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 3. apr. 2023
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 28. mar. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 22. jun. 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 27. feb. 2020
2017–2018 · 24. nov. 2017 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 26. feb. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗