Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 39063492
Kort fortalt. Transport Logistik Danmark A/S har CVR-nummer 39063492 og er registreret som aktieselskab, startet 6. november 2017. Adressen i CVR er Engelsholmvej 39, 8940 Randers SV. Branche: Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling. Status: aktiv.
Engelsholmvej 39, 8940 Randers SV
Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
6. nov. 2017 –
Virksomhedens levetid
CVR 39063492 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Transport Logistik Danmark A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 39063492 · Transport Logistik Danmark A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Transport Logistik Danmark A/S har CVR-nummer 39063492.
Transport Logistik Danmark A/S er registreret i CVR på adressen Engelsholmvej 39, 8940 Randers SV.
Transport Logistik Danmark A/S blev startet 6. november 2017 ifølge CVR.
Transport Logistik Danmark A/S er registreret i branchen Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling (branchekode 782000).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling · 782000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Engelsholmvej 39, 8940 Randers SV
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
6. nov. 2017
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Transport Logistik Danmark A/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Transport Logistik Danmark A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 14.08.11. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Transport Logistik Danmark A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ACA Ørsted Invest ApSSelskab · CVR 40988475
Bach & Pedersen Logistik ApSSelskab · CVR 39244284
Bremhøj Holding ApSSelskab · CVR 37252972
7 tidligere ejere vises ikke.
Carsten Dybbøl PedersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 8. jan. 2018
Henrik Kahr RygaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 25. jan. 2018
Jakob Baier KristensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 8. jan. 2018
Torben Spanggaard BachPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 6. nov. 2017
1 tidligere ledelsesrolle vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 14.08.11, virksomheden opdateret i CVR 21. dec. 2025, 14.32.37. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Brian G. Holding ApSSelskab · CVR 36701994
Dybbøl & Co Holding ApSSelskab · CVR 46095197
Dybmond & Co Holding ApSSelskab · CVR 46100433
GERT RYGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 26383587
JSJ & Co Holding ApSSelskab · CVR 46100468
LUND KRISTENSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 31490367
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Historisk beskæftigelse: den valgte måleperiode er mere end et år gammel. Registreringsdatoen gør ikke tallet aktuelt.
Ansatte · måned · valgt måleperiode
2personer
1. sep. 2019 – 30. sep. 2019
Punkter er kildens tal for hver måleperiode. Linjer forbinder kun tilstødende, komplette måleperioder med præcise tal. Huller betyder manglende eller uafklarede tal, ikke nul.
Viser periode 1–10 af 10 i udtrækket.
Vælg en periode for at se dens kildedatoer. På små skærme kan tabellen rulles vandret.
| Måleperiode | personer |
|---|---|
| 1 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 |
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Bruttoresultat | 402.268 | 402.000 |
| Driftsresultat | 223.009 | 223.000 |
| Resultat før skat | 221.967 | 222.000 |
| Årets resultat | 172.905 | 173.000 |
| Egenkapital | 1.906.184 | 1.906.000 |
| Aktiver | 2.286.828 | 2.287.000 |
| Gældsforpligtelser | 371.734 | 372.000 |
| Likvider | 1.670.114 | 1.670.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.942.714 | 1.943.000 |
| Kortfristet gæld | 371.734 | 372.000 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
16.165 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 6. nov. 2017 – 31. dec. 2018 | 288.070 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 112.342 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 20.937 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 150.392 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 64.189 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 177.348 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 172.905 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 16.165 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
95,2 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
1.640 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 26. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 10. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 27. jun. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 28. jun. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 29. jun. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 25. jun. 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 24. aug. 2020
2017–2018 · 6. nov. 2017 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 11. apr. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗