Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 38302051
Kort fortalt. NOVAFOS Holding A/S har CVR-nummer 38302051 og er registreret som aktieselskab, startet 1. januar 2017. Adressen i CVR er Blokken 9, 1, 3460 Birkerød. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Blokken 9, 1, 3460 Birkerød
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. jan. 2017 –
Virksomhedens levetid
CVR 38302051 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
NOVAFOS Holding A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 38302051 · NOVAFOS Holding A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
NOVAFOS Holding A/S har CVR-nummer 38302051.
NOVAFOS Holding A/S er registreret i CVR på adressen Blokken 9, 1, 3460 Birkerød.
NOVAFOS Holding A/S blev startet 1. januar 2017 ifølge CVR.
NOVAFOS Holding A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
NOVAFOS Holding A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Blokken 9, 1, 3460 Birkerød
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. jan. 2017
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for NOVAFOS Holding A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 20.20.11. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
NOVAFOS Holding A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Novafos Spildevand Allerød A/S
Kapital 100 %
Novafos Spildevand Ballerup A/S
Kapital 100 %
Kapital 100 %
+14 flere i listen nedenfor
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Gentofte KommuneSelskab · CVR 19438414
Ballerup KommuneSelskab · CVR 58271713
Egedal KommuneSelskab · CVR 29188386
Ann Sofie OrthPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2022
Anne Sofie UhrskovPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Bo RasmussenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. jan. 2022
Camilla Wagner PedersenPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
38 tidligere ledelsesroller vises ikke.
NOVAFOS A/SSelskab · CVR 31884993
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Spildevand Allerød A/SSelskab · CVR 32093280
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. jan. 2017
Novafos Spildevand Ballerup A/SSelskab · CVR 32659586
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Spildevand Egedal A/SSelskab · CVR 32145914
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 20.20.11, virksomheden opdateret i CVR 30. sep. 2026, 14.19.13. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Frederikssund KommuneSelskab · CVR 29189129
Gladsaxe KommuneSelskab · CVR 62761113
Rudersdal KommuneSelskab · CVR 29188378
Allerød KommuneSelskab · CVR 60183112
Furesø KommuneSelskab · CVR 29188327
Hørsholm KommuneSelskab · CVR 70960516
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Clara Rikke Rao HaagensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Court Villefrance MøllerPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2022
Dorte HolstPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Erik Christian HeyerPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Gitte Lund MeldgaardPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Hella Hardø TiedemannPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Helle Wilken BovienPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Holger Horst GrohganzPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Jesper Bache MarcusPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Jesper WürtzenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2018
Johan-Benjamin Spendrup HahnPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Lars Berggren WintherPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Lisbet Sneftrup HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Marcus GuldagerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Miki Dam LarsenPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Nicolai Bisserup BechfeldtPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Peter Michael FengerPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Serdal BenliPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Thomas Bjørn PoulsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2018
Thushanthi MaimannPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Tina Tving StauningPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2026
Torben Heinrich PetersenPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Øjvind VilsholmPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 1. jan. 2026
Carsten NystrupPerson
Direktion · ADM. DIR. · siden 1. mar. 2017
Novafos Spildevand Frederikssund A/SSelskab · CVR 32260934
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Spildevand Furesø A/SSelskab · CVR 32478085
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Spildevand Gentofte A/SSelskab · CVR 31885337
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Spildevand Gladsaxe A/SSelskab · CVR 31885647
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Spildevand Hørsholm A/SSelskab · CVR 41042958
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 29. nov. 2019
Novafos Spildevand Rudersdal A/SSelskab · CVR 41055383
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 29. nov. 2019
Novafos Vand Ballerup A/SSelskab · CVR 32659578
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Vand Egedal A/SSelskab · CVR 32145841
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Vand Frederikssund A/SSelskab · CVR 32260837
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Vand Gentofte A/SSelskab · CVR 31885299
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
Novafos Vand Gladsaxe A/SSelskab · CVR 31885582
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
NOVAFOS VAND HØRSHOLM A/SSelskab · CVR 32447104
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. jan. 2017
Novafos Vand Rudersdal A/SSelskab · CVR 32940048
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. jan. 2017
Novafos Vand Sjælsø A/SSelskab · CVR 33052782
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 14. mar. 2018
6 tidligere ejerandele vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Historisk beskæftigelse: den valgte måleperiode er mere end et år gammel. Registreringsdatoen gør ikke tallet aktuelt.
Ansatte · måned · valgt måleperiode
2personer
1. sep. 2019 – 30. sep. 2019
Punkter er kildens tal for hver måleperiode. Linjer forbinder kun tilstødende, komplette måleperioder med præcise tal. Huller betyder manglende eller uafklarede tal, ikke nul.
Viser periode 22–33 af 33 i udtrækket.
Vælg en periode for at se dens kildedatoer. På små skærme kan tabellen rulles vandret.
| Måleperiode | personer |
|---|---|
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 |
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2018: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2019: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2020: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2022: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2023: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2024: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2025: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 12. jun. 2026
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 15. maj 2025
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 27. maj 2024
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 30. maj 2023
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 31. maj 2022
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 31. maj 2021
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 25. maj 2020
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 6. jun. 2019
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗