Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 38204475
Kort fortalt. Grønningen Strib A/S har CVR-nummer 38204475 og er registreret som aktieselskab, startet 22. november 2016. Adressen i CVR er Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom. Status: aktiv.
Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg
Køb og salg af egen fast ejendom
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
22. nov. 2016 –
Virksomhedens levetid
CVR 38204475 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Grønningen Strib A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 38204475 · Grønningen Strib A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Grønningen Strib A/S har CVR-nummer 38204475.
Grønningen Strib A/S er registreret i CVR på adressen Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg.
Grønningen Strib A/S blev startet 22. november 2016 ifølge CVR.
Grønningen Strib A/S er registreret i branchen Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100).
Grønningen Strib A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Køb og salg af egen fast ejendom · 681100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kridtsløjfen 6, 1 tv, 9000 Aalborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
22. nov. 2016
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Grønningen Strib A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 10.58.20. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 15–19,99 %
Kapital 15–19,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+5 flere i listen nedenfor
Grønningen Strib A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
FastTrack Management ApSSelskab · CVR 42847747
PlusEjendomme Invest ApSSelskab · CVR 40905065
BLACH HOLDING ApSSelskab · CVR 28329873
4 tidligere ejere vises ikke.
Marianne Øe FristrupPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 19. jun. 2023
Morten Myrhøj KristensenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 1. sep. 2022
Preben RandbækPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. nov. 2022
Thomas WulffPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 3. nov. 2022
7 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 10.58.20, virksomheden opdateret i CVR 7. sep. 2026, 09.31.30. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
LAWA HOLDING ApSSelskab · CVR 30511166
METTE S. ApSSelskab · CVR 31623952
RANDBÆK HOLDING ApSSelskab · CVR 33249985
REGULUS ApSSelskab · CVR 78202610
TULIP INVEST ApSSelskab · CVR 30582748
VIOL ApSSelskab · CVR 43635018
Morten Haugaard DahlPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 1. sep. 2022
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
21.500 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | -260.668 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 310.412 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 1.240.700 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 4.646.772 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 7.589.943 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 176.170 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 192.274 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 21.500 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
26,5 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
181,7 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 28. apr. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 14. maj 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 19. apr. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 5. jul. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 31. maj 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 25. jun. 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 28. aug. 2020
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 15. maj 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗