Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 38103342
Kort fortalt. J. Hundahl Holding ApS har CVR-nummer 38103342 og er registreret som anpartsselskab, startet 11. oktober 2016. Adressen i CVR er Hjulmagervej 7, 7700 Thisted. Branche: Engroshandel med landbrugsmaskiner, -udstyr og tilbehør hertil. Status: aktiv.
Hjulmagervej 7, 7700 Thisted
Engroshandel med landbrugsmaskiner, -udstyr og tilbehør hertil
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
11. okt. 2016 –
Virksomhedens levetid
CVR 38103342 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
J. Hundahl Holding ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 38103342 · J. Hundahl Holding ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
J. Hundahl Holding ApS har CVR-nummer 38103342.
J. Hundahl Holding ApS er registreret i CVR på adressen Hjulmagervej 7, 7700 Thisted.
J. Hundahl Holding ApS blev startet 11. oktober 2016 ifølge CVR.
J. Hundahl Holding ApS er registreret i branchen Engroshandel med landbrugsmaskiner, -udstyr og tilbehør hertil (branchekode 466100).
J. Hundahl Holding ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Engroshandel med landbrugsmaskiner, -udstyr og tilbehør hertil · 466100
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Hjulmagervej 7, 7700 Thisted
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
11. okt. 2016
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for J. Hundahl Holding ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 16.43.37. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+4 flere i listen nedenfor
J. Hundahl Holding ApS
Ejer andele i
Ejendomsselskabet Hesselbjergvej ApS
Kapital 100 %
Ejendomsselskabet Hjulmagervej ApS
Kapital 100 %
EJENDOMSSELSKABET AF 1. NOVEMBER 2014 ApS
Kapital 50–66,66 %
Kapital 33,33–49,99 %
+1 flere i listen nedenfor
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
C Hundahl Holding ApSSelskab · CVR 40883703
E H TILSTED INVEST ApSSelskab · CVR 29605327
K Hundahl Holding ApSSelskab · CVR 40884289
Jane Kjær HundahlPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 11. sep. 2025
Søren HundahlPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 11. okt. 2016
1 tidligere ledelsesrolle vises ikke.
Ejendomsselskabet Hesselbjergvej ApSSelskab · CVR 38528777
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 28. mar. 2017
Ejendomsselskabet Hjulmagervej ApSSelskab · CVR 38807005
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 29. maj 2017
EJENDOMSSELSKABET AF 1. NOVEMBER 2014 ApSSelskab · CVR 36426446
Kapital 50–66,66 % · stemmer 50–66,66 % · siden 31. okt. 2016
SKJERN MASKINFORRETNING A/SSelskab · CVR 36426357
Kapital 33,33–49,99 % · stemmer 33,33–49,99 % · siden 31. okt. 2016
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 16.43.37, virksomheden opdateret i CVR 2. dec. 2025, 14.34.26. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
L Hundahl Holding ApSSelskab · CVR 40884297
M Heick Holding ApSSelskab · CVR 40873570
MBHI Holding ApSSelskab · CVR 40874631
S H TILSTED INVEST ApSSelskab · CVR 29605300
SMVH Holding ApSSelskab · CVR 40873562
J. HUNDAHL TILSTED A/SSelskab · CVR 76539111
Kapital 20–24,99 % · stemmer 20–24,99 % · siden 1. okt. 2022
2 tidligere ejerandele vises ikke.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2017–2018: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2018–2019: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2019–2020: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2020–2021: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2021–2022: Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2022–2023: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2023–2024: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024–2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2024–2025 · 1. nov. 2024 – 31. okt. 2025
Offentliggjort 28. apr. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023–2024 · 1. nov. 2023 – 31. okt. 2024
Offentliggjort 24. apr. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022–2023 · 1. nov. 2022 – 31. okt. 2023
Offentliggjort 26. apr. 2024
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021–2022 · 1. nov. 2021 – 31. okt. 2022
Offentliggjort 10. maj 2023
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2020–2021 · 1. nov. 2020 – 31. okt. 2021
Offentliggjort 30. mar. 2022
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2019–2020 · 1. nov. 2019 – 31. okt. 2020
Offentliggjort 25. feb. 2021
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2018–2019 · 1. nov. 2018 – 31. okt. 2019
Offentliggjort 18. mar. 2020
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
2017–2018 · 1. nov. 2017 – 31. okt. 2018
Offentliggjort 25. mar. 2019
Grafiske tal understøtter foreløbig ÅRL-regnskabsklasse B. Rapportlinks er stadig tilgængelige.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗