Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 37553409
Kort fortalt. Investeringsselskabet MFO I A/S har CVR-nummer 37553409 og er registreret som aktieselskab, startet 18. marts 2016. Adressen i CVR er Sværtegade 3, 1, 1118 København K. Branche: Udlejning af erhvervsejendomme. Status: aktiv.
Sværtegade 3, 1, 1118 København K
Udlejning af erhvervsejendomme
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
18. mar. 2016 –
Virksomhedens levetid
CVR 37553409 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Investeringsselskabet MFO I A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 37553409 · Investeringsselskabet MFO I A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Investeringsselskabet MFO I A/S har CVR-nummer 37553409.
Investeringsselskabet MFO I A/S er registreret i CVR på adressen Sværtegade 3, 1, 1118 København K.
Investeringsselskabet MFO I A/S blev startet 18. marts 2016 ifølge CVR.
Investeringsselskabet MFO I A/S er registreret i branchen Udlejning af erhvervsejendomme (branchekode 682040).
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Udlejning af erhvervsejendomme · 682040
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Sværtegade 3, 1, 1118 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
18. mar. 2016
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Investeringsselskabet MFO I A/S har status «aktiv» i CVR.
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Investeringsselskabet MFO I A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 13.55.20. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
BRDR. SØRENSEN MURERMESTRE FREDERIKSSUND ApS
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+7 flere i listen nedenfor
Investeringsselskabet MFO I A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
BISTRUP HOLDING ApSSelskab · CVR 15378778
DEN GAMLE GARTNER HOLDING ApSSelskab · CVR 26015391
BRDR. SØRENSEN MURERMESTRE FREDERIKSSUND ApSSelskab · CVR 27073565
2 tidligere ejere vises ikke.
Claus Frøkjær-LorendsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 18. mar. 2016
Frank HansenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 18. mar. 2016
Hans Henrik KlovborgPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 19. apr. 2017
John Vestergaard HesselholtPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 18. mar. 2016
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 13.55.20, virksomheden opdateret i CVR 9. okt. 2026, 00.26.25. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
FEUDAL INVEST ApSSelskab · CVR 13621543
FH INVEST ApSSelskab · CVR 10017629
HEJSA Invest A/SSelskab · CVR 42894753
JR Gruppen ApSSelskab · CVR 20243333
LARS JAKOBSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 28101902
MIJO INVEST ApSSelskab · CVR 20032987
SCANAVO HOLDING ApSSelskab · CVR 20461640
THE WHOLE COMPANY A/SSelskab · CVR 14303693
Claus Frøkjær-LorendsenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 18. mar. 2016
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
4.229.180 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | 7.276.980 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 6.161.831 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 5.410.440 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 20.773.371 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 18.807.068 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 4.208.805 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 4.286.802 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 4.229.180 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
38,7 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
47,1 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 8. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 1. maj 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 24. maj 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 27. apr. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 27. apr. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 4. maj 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 22. apr. 2020
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 12. apr. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗