Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 36920521
Kort fortalt. Metis Family Office A/S har CVR-nummer 36920521 og er registreret som aktieselskab, startet 11. juni 2015. Adressen i CVR er Sværtegade 3, 1, 1118 København K. Branche: Investering for egen regning. Status: aktiv.
Sværtegade 3, 1, 1118 København K
Investering for egen regning
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
11. jun. 2015 –
Virksomhedens levetid
CVR 36920521 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
Metis Family Office A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 36920521 · Metis Family Office A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Metis Family Office A/S har CVR-nummer 36920521.
Metis Family Office A/S er registreret i CVR på adressen Sværtegade 3, 1, 1118 København K.
Metis Family Office A/S blev startet 11. juni 2015 ifølge CVR.
Metis Family Office A/S er registreret i branchen Investering for egen regning (branchekode 649910).
Metis Family Office A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Investering for egen regning · 649910
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Sværtegade 3, 1, 1118 København K
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
11. jun. 2015
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for Metis Family Office A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 28. okt. 2026, 23.08.17. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
BRDR. SØRENSEN MURERMESTRE FREDERIKSSUND ApS
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+14 flere i listen nedenfor
Metis Family Office A/S
Ejer andele i
Kapital 25–33,32 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
BECK KNYGLE INVEST ApSSelskab · CVR 30601327
BISTRUP HOLDING ApSSelskab · CVR 15378778
BRDR. SØRENSEN MURERMESTRE FREDERIKSSUND ApSSelskab · CVR 27073565
9 tidligere ejere vises ikke.
Hans Henrik KlovborgPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. apr. 2021
John Vestergaard HesselholtPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 6. apr. 2021
Lars JakobsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 6. apr. 2021
Claus Frøkjær-LorendsenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 1. aug. 2015
7 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Elite Sport Family Office A/SSelskab · CVR 43372009
Kapital 25–33,32 % · stemmer 25–33,32 % · siden 15. feb. 2024
3 tidligere ejerandele vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 28. okt. 2026, 23.08.17, virksomheden opdateret i CVR 9. okt. 2026, 00.26.25. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
CMI HOLDING ApSSelskab · CVR 27914837
DEN GAMLE GARTNER HOLDING ApSSelskab · CVR 26015391
HEJSA Invest A/SSelskab · CVR 42894753
JR Gruppen ApSSelskab · CVR 20243333
Käte og Anker Management ApSSelskab · CVR 21258644
LARS JAKOBSEN HOLDING ApSSelskab · CVR 28101902
LKC UDLEJNING ApSSelskab · CVR 34584850
Metis Family Office A/SSelskab · CVR 36920521
MIJO INVEST ApSSelskab · CVR 20032987
P & J Holding ApSSelskab · CVR 42265276
R3 INVEST ApSSelskab · CVR 35863370
ROYA INVEST ApSSelskab · CVR 31052211
Søren HenriksenPerson
Vennelyst Holding ApSSelskab · CVR 41420219
WIBERG HOLDING ApSSelskab · CVR 10071151
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Historisk beskæftigelse: den valgte måleperiode er mere end et år gammel. Registreringsdatoen gør ikke tallet aktuelt.
Ansatte · måned · valgt måleperiode
2personer
1. sep. 2019 – 30. sep. 2019
Punkter er kildens tal for hver måleperiode. Linjer forbinder kun tilstødende, komplette måleperioder med præcise tal. Huller betyder manglende eller uafklarede tal, ikke nul.
Viser periode 39–50 af 50 i udtrækket.
Vælg en periode for at se dens kildedatoer. På små skærme kan tabellen rulles vandret.
| Måleperiode | personer |
|---|---|
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 | |
| 2 |
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
297.326 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | 447.027 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 73.267 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 627.655 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 325.837 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | -112.283 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 40.079 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 8.998 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 297.326 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
89,3 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
533,7 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 5. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 30. apr. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 24. maj 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 27. apr. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 30. apr. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 5. maj 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 23. apr. 2020
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 2. maj 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗