Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 36726369
Kort fortalt. MQS Holding ApS har CVR-nummer 36726369 og er registreret som anpartsselskab, startet 23. april 2015. Adressen i CVR er Læderstræde 5C, 4000 Roskilde. Branche: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr. Status: aktiv.
Læderstræde 5C, 4000 Roskilde
Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
23. apr. 2015 –
Virksomhedens levetid
CVR 36726369 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
MQS Holding ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 36726369 · MQS Holding ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
MQS Holding ApS har CVR-nummer 36726369.
MQS Holding ApS er registreret i CVR på adressen Læderstræde 5C, 4000 Roskilde.
MQS Holding ApS blev startet 23. april 2015 ifølge CVR.
MQS Holding ApS er registreret i branchen Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (branchekode 466400).
MQS Holding ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr · 466400
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Læderstræde 5C, 4000 Roskilde
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
23. apr. 2015
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for MQS Holding ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 21.57.15. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Historisk beskæftigelse: den valgte måleperiode er mere end et år gammel. Registreringsdatoen gør ikke tallet aktuelt.
Ansatte · måned · valgt måleperiode
1personer
1. feb. 2019 – 28. feb. 2019
Punkter er kildens tal for hver måleperiode. Linjer forbinder kun tilstødende, komplette måleperioder med præcise tal. Huller betyder manglende eller uafklarede tal, ikke nul.
Viser periode 1–8 af 8 i udtrækket.
Vælg en periode for at se dens kildedatoer. På små skærme kan tabellen rulles vandret.
| Måleperiode | personer |
|---|---|
| 2 | |
| 3 | |
| 4 | |
| 4 | |
| 5 | |
| 5 | |
| 3 | |
| 1 |
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 50–66,66 %
Kapital 25–33,32 %
Kapital 5–9,99 %
Kapitalandel ikke oplyst
+5 flere i listen nedenfor
MQS Holding ApS
Ejer andele i
Kapital 66,67–89,99 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
ComWise ApsSelskab · CVR 37634662
Komplementarselskabet FLP ApSSelskab · CVR 40689834
Kim Bille GramPerson
7 tidligere ejere vises ikke.
Jesper Bjarne HaugaardPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 1. dec. 2016
4 tidligere ledelsesroller vises ikke.
AmiNIC ApSSelskab · CVR 40139265
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 21. dec. 2018
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 21.57.15, virksomheden opdateret i CVR 22. okt. 2026, 13.41.46. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
BERTELSEN & PLUM ApSSelskab · CVR 29181020
BUNDESEN HOLDING ApSSelskab · CVR 34624925
HCAIA Holding ApSSelskab · CVR 40207864
LA COUR SØNDERGAARD HOLDING ApSSelskab · CVR 34476640
PGS Holding ApSSelskab · CVR 42483974
THBS Holding ApSSelskab · CVR 41853174
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-4.243.840 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | Ikke oplyst |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -466.075 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -183.504 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -4.243.840 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
-139,4 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
41,8 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 16. jun. 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 27. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 4. jul. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 8. jul. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 1. jul. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 13. maj 2021
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 6. apr. 2020
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 30. maj 2019
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗