Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 36439270
Kort fortalt. DANSK DISTRIBUTION A/S har CVR-nummer 36439270 og er registreret som aktieselskab, startet 20. november 2014. Adressen i CVR er Kongens Kvarter 8, 7000 Fredericia. Branche: Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport. Status: aktiv.
Kongens Kvarter 8, 7000 Fredericia
Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
20. nov. 2014 –
Virksomhedens levetid
CVR 36439270 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
DANSK DISTRIBUTION A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 36439270 · DANSK DISTRIBUTION A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
DANSK DISTRIBUTION A/S har CVR-nummer 36439270.
DANSK DISTRIBUTION A/S er registreret i CVR på adressen Kongens Kvarter 8, 7000 Fredericia.
DANSK DISTRIBUTION A/S blev startet 20. november 2014 ifølge CVR.
DANSK DISTRIBUTION A/S er registreret i branchen Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport (branchekode 522600).
DANSK DISTRIBUTION A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport · 522600
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Kongens Kvarter 8, 7000 Fredericia
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
20. nov. 2014
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for DANSK DISTRIBUTION A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 19.12.16. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 15–19,99 %
Kapital 5–9,99 %
JØRGEN JENSEN DISTRIBUTION A/S
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+6 flere i listen nedenfor
DANSK DISTRIBUTION A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
DANSK DISTRIBUTION A/SSelskab · CVR 36439270
ESBJERG GODS A/SSelskab · CVR 30514807
JØRGEN JENSEN DISTRIBUTION A/SSelskab · CVR 15113197
7 tidligere ejere vises ikke.
Christian Barsballe PetersenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 23. maj 2019
Dan Løkke BorgPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 30. maj 2025
Jakob Wiborg HansenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 15. maj 2026
Martin DanielsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 19. maj 2023
10 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
4 tidligere ejerandele vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 19.12.16, virksomheden opdateret i CVR 3. sep. 2026, 00.27.51. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
JØRVI TRANSPORT A/SSelskab · CVR 12241194
K. HANSEN TRANSPORT A/SSelskab · CVR 66623211
MadsenNext ApSSelskab · CVR 14727531
OLE HOLM TRANSPORT ApSSelskab · CVR 87587517
RØMMING Finans A/SSelskab · CVR 28159072
SCHOU-DANIELSEN LOGISTIK A/SSelskab · CVR 35234470
Struer Transportcenter ApSSelskab · CVR 27521991
Niels Thorning VilladsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 30. maj 2025
Michael SkovPerson
Direktion · ADM. DIR. · siden 1. feb. 2026
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Historisk beskæftigelse: den valgte måleperiode er mere end et år gammel. Registreringsdatoen gør ikke tallet aktuelt.
Ansatte · måned · valgt måleperiode
9personer
1. sep. 2019 – 30. sep. 2019
Punkter er kildens tal for hver måleperiode. Linjer forbinder kun tilstødende, komplette måleperioder med præcise tal. Huller betyder manglende eller uafklarede tal, ikke nul.
Viser periode 46–57 af 57 i udtrækket.
Vælg en periode for at se dens kildedatoer. På små skærme kan tabellen rulles vandret.
| Måleperiode | personer |
|---|---|
| 6 | |
| 6 | |
| 7 | |
| 7 | |
| 7 | |
| 8 | |
| 8 | |
| 9 | |
| 9 | |
| 9 | |
| 9 | |
| 9 |
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
5.292.457 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | 214.834 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 787.925 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 1.275.409 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 2.787.485 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 2.805.829 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 1.818.632 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | 3.971.515 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 5.292.457 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
76,1 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
413,7 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 19. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 12. jun. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 16. maj 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 4. jun. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 31. maj 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 17. maj 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 23. jun. 2020
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 28. maj 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗