Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 33080476
Kort fortalt. LISEBORG ApS har CVR-nummer 33080476 og er registreret som anpartsselskab, startet 18. august 2010. Adressen i CVR er Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg. Branche: Opførelse af bygninger. Status: aktiv.
Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg
Opførelse af bygninger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Anpartsselskab
Virksomhedsform
18. aug. 2010 –
Virksomhedens levetid
CVR 33080476 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
LISEBORG ApS
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 33080476 · LISEBORG ApS. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
LISEBORG ApS har CVR-nummer 33080476.
LISEBORG ApS er registreret i CVR på adressen Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg.
LISEBORG ApS blev startet 18. august 2010 ifølge CVR.
LISEBORG ApS er registreret i branchen Opførelse af bygninger (branchekode 410000).
LISEBORG ApS har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anpartsselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Opførelse af bygninger · 410000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Gl. Skivevej 76A, 8800 Viborg
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
18. aug. 2010
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for LISEBORG ApS under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 14.23.28. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Alexander Tolstrup Holding ApS
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
LISEBORG ApS
Ejer andele i
Kapital 100 %
Kapital 100 %
Kapital 100 %
Kapital 66,67–89,99 %
+1 flere i listen nedenfor
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
Alexander Tolstrup Holding ApSSelskab · CVR 41183977
Anna Be Good Denmark ApSSelskab · CVR 41184108
Emmelie Tolstrup Holding ApSSelskab · CVR 41183934
5 tidligere ejere vises ikke.
Benny TolstrupPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 6. apr. 2022
Palle Munk Kjeldgaard-ChristiansenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 6. apr. 2022
1 tidligere ledelsesrolle vises ikke.
Kongenshus Invest ApSSelskab · CVR 40761578
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 4. sep. 2019
KTH HANDEL OG INVEST ApSSelskab · CVR 16316172
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. jul. 2024
Sct. Mathias Invest ApSSelskab · CVR 40191666
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 19. dec. 2025
Viborg Baneby ApSSelskab · CVR 39773783
Kapital 66,67–89,99 % · stemmer 66,67–89,99 % · siden 1. nov. 2018
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 14.23.29, virksomheden opdateret i CVR 14. aug. 2025, 11.34.14. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Jens KC Holding ApSSelskab · CVR 41183764
Laura Be Good Denmark ApSSelskab · CVR 41184051
Magnus Nørlem ApSSelskab · CVR 39752166
MHØ Holding Viborg ApSSelskab · CVR 41183780
Rune Nørlem ApSSelskab · CVR 39752174
Sine KC Holding ApSSelskab · CVR 41183713
THØ Holding Viborg ApSSelskab · CVR 41183845
Urban Way ApSSelskab · CVR 42369829
Kapital 50–66,66 % · stemmer 50–66,66 % · siden 15. nov. 2023
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2018: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2025: Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 8. apr. 2026
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 13. jun. 2025
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 16. apr. 2024
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 26. mar. 2023
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 7. apr. 2022
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 26. maj 2021
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 26. maj 2020
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 23. maj 2019
Koncernregnskabets afgrænsning understøttes endnu ikke.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗