Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 29785678
Kort fortalt. RAB II A/S har CVR-nummer 29785678 og er registreret som aktieselskab, startet 1. november 2006. Adressen i CVR er Torvet 2, 8471 Sabro. Branche: Anden udlejning af boliger. Status: aktiv.
Torvet 2, 8471 Sabro
Anden udlejning af boliger
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. nov. 2006 –
Virksomhedens levetid
CVR 29785678 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
RAB II A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 29785678 · RAB II A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
RAB II A/S har CVR-nummer 29785678.
RAB II A/S er registreret i CVR på adressen Torvet 2, 8471 Sabro.
RAB II A/S blev startet 1. november 2006 ifølge CVR.
RAB II A/S er registreret i branchen Anden udlejning af boliger (branchekode 682030).
RAB II A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Anden udlejning af boliger · 682030
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Torvet 2, 8471 Sabro
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. nov. 2006
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for RAB II A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 23.25.37. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
Kapital 10–14,99 %
+6 flere i listen nedenfor
RAB II A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
BIF HOLDING ApSSelskab · CVR 29791627
EK GISMO HOLDING ApSSelskab · CVR 29216908
ELDAL A/SSelskab · CVR 21633534
4 tidligere ejere vises ikke.
Casper Steenfeldt-MøllerPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 12. dec. 2025
Einer SvanePerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 12. dec. 2025
Simon Lauge JørgensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 17. mar. 2016
Casper Steenfeldt-MøllerPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 12. dec. 2025
9 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 23.25.37, virksomheden opdateret i CVR 20. jul. 2026, 11.10.51. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
LEJLIGHEDSINVEST BERLIN ApSSelskab · CVR 29915148
OHS HOLDING ApSSelskab · CVR 28119798
RAB II A/SSelskab · CVR 29785678
RJR Invest ApSSelskab · CVR 39153874
SVANE HOLDING ApSSelskab · CVR 29390673
BOE Invest ApSSelskab · CVR 46552660
CJE Invest ApSSelskab · CVR 46552679
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
-1.815.639 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | 16.643.456 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | 12.361.762 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | 25.702.496 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 15.799.304 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | 5.430.808 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | 509.031 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -368.957 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | -1.815.639 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
78,6 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
282,9 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 4. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 1. apr. 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 25. mar. 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 26. maj 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 22. mar. 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 9. jun. 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 5. maj 2020
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 10. apr. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗