P-nummer 1012108482 · aktiv
DSM HOLDING A/S
Tilknyttet CVR 29411441: 1. jan. 2006 · ingen slutdato oplyst
Stampesgade 6, 1702 København V
Søg ejendom på denne adresse
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 29411441
Kort fortalt. DSM HOLDING A/S har CVR-nummer 29411441 og er registreret som aktieselskab, startet 1. januar 2006. Adressen i CVR er Stampesgade 6, 1702 København V. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber. Status: aktiv.
Stampesgade 6, 1702 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. jan. 2006 –
Virksomhedens levetid
CVR 29411441 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
DSM HOLDING A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 29411441 · DSM HOLDING A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
DSM HOLDING A/S har CVR-nummer 29411441.
DSM HOLDING A/S er registreret i CVR på adressen Stampesgade 6, 1702 København V.
DSM HOLDING A/S blev startet 1. januar 2006 ifølge CVR.
DSM HOLDING A/S er registreret i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120).
DSM HOLDING A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ikke-finansielle holdingselskaber · 642120
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Stampesgade 6, 1702 København V
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. jan. 2006
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for DSM HOLDING A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 5–9,99 %
BRUGSFORENINGEN FOR ALS OG SUNDEVED
Kapital 5–9,99 %
BRUGSFORENINGEN FOR MIDDELFART OG OMEGN
Kapital 5–9,99 %
Kapital 5–9,99 %
+9 flere i listen nedenfor
DSM HOLDING A/S
Ejer andele i
Kapital 100 %
Kapital 100 %
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
BRUGSFORENINGEN 'TRYG'Selskab · CVR 37904228
BRUGSFORENINGEN FOR ALS OG SUNDEVEDSelskab · CVR 20031611
BRUGSFORENINGEN FOR MIDDELFART OG OMEGNSelskab · CVR 38425919
1 tidligere ejer vises ikke.
Arne SørensenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 1. jan. 2006
Betina Clod PræstholmPerson
Bestyrelse · SUPPLEANT · siden 2. maj 2023
Carsten Bank-MikkelsenPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. maj 2024
Jan Skat BorgenPerson
Bestyrelse · FORMAND · siden 13. nov. 2023
9 tidligere ledelsesroller vises ikke.
EBELTOFT DETAIL A/SSelskab · CVR 29512086
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 1. apr. 2006
Vejle Detail A/SSelskab · CVR 43959352
Kapital 100 % · stemmer 100 % · siden 30. mar. 2023
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 27. okt. 2026, 19.30.52, virksomheden opdateret i CVR 10. jun. 2026, 00.17.04. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 27. okt. 2026, 19.30.51. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
1 af 1 registrerede P-enheder · side 1 af 1
P-nummer 1012108482 · aktiv
Tilknyttet CVR 29411441: 1. jan. 2006 · ingen slutdato oplyst
Stampesgade 6, 1702 København V
Søg ejendom på denne adresseBrugsforeningen Vækst AmbaSelskab · CVR 12673213
DSM HOLDING A/SSelskab · CVR 29411441
HELSINGE BRUGSFORENING AMBASelskab · CVR 42778613
JYLLINGE BRUGSFORENINGSelskab · CVR 69458416
KALUNDBORG BRUGSFORENINGSelskab · CVR 14009914
KVICKLY ODDERSelskab · CVR 64620614
LILLERØD BRUGSFORENINGSelskab · CVR 14078118
RIBE OG OMEGNS BRUGSFORENINGSelskab · CVR 45757919
TØNDER OG OMEGNS BRUGSFORENINGSelskab · CVR 54246315
Vejen Brugsforening A.M.B.A.Selskab · CVR 42377619
Thomas DahlPerson
Bestyrelse · BESTYRELSESMEDLEM · siden 7. maj 2024
Arne SørensenPerson
Direktion · DIREKTØR · siden 31. maj 2006
Økonomi · Officielle årsrapporter
Grafiske regnskabstal er ikke tilgængelige
Der er endnu ingen understøttet årsrapport med entydige DKK-tal. Et manglende tal betyder ikke nul. Stamdata, steder og værdisætning kan stadig bruges.
2018: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2019: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2020: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2022: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2023: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2024: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2025: Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 26. maj 2026
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 28. maj 2025
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 16. maj 2024
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 31. maj 2023
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 16. maj 2022
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 2. jun. 2021
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 20. aug. 2020
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 29. maj 2019
Selskab og faktisk regnskabsperiode kunne ikke afstemmes.
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗