Henter side
Henter side
Søg virksomhed eller ejendom
Henter virksomhed
CVR 26900689
Kort fortalt. 2CNET A/S har CVR-nummer 26900689 og er registreret som aktieselskab, startet 1. december 2002. Adressen i CVR er Ceres Allé 3, 8000 Aarhus C. Branche: Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter. Status: aktiv.
Ceres Allé 3, 8000 Aarhus C
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
Officielle virksomhedsdata og årsrapporter. Kilder, perioder og beregninger følger tallene.
Henter officielle regnskaber
Afstemmer virksomhed, regnskabsperiode og valuta med årsrapporterne.
Henter ejere og ledelse
Aktieselskab
Virksomhedsform
1. dec. 2002 –
Virksomhedens levetid
CVR 26900689 · Kilde og datoer følger hver oplysning.
2CNET A/S
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktiv
Henter steder, adresser og CVR-relationer…
Udskrevet fra Indkig · CVR 26900689 · 2CNET A/S. Officielle CVR-oplysninger. Legale ejere og ledelse som registreret i CVR; ingen reelle ejere, CPR eller private adresser. Regnskabskilde: Erhvervsstyrelsens offentlige årsrapporter; perioder og eventuelle begrænsninger fremgår af regnskabsdelen.
Adressen er virksomhedens registrerede adresse. Den dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
2CNET A/S har CVR-nummer 26900689.
2CNET A/S er registreret i CVR på adressen Ceres Allé 3, 8000 Aarhus C.
2CNET A/S blev startet 1. december 2002 ifølge CVR.
2CNET A/S er registreret i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (branchekode 622000).
2CNET A/S har status «aktiv» i CVR.
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Aktieselskab
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · 622000
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ceres Allé 3, 8000 Aarhus C
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
1. dec. 2002
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
Ingen ophørsdato oplyst
Hentetid og Datafordelerens opdateringstid er ikke virksomhedens ændringsdato. Gyldighedsdatoer gælder denne oplysning.
En adresse dokumenterer registrering på stedet og ikke ejerskab til en ejendom. En manglende ophørsdato bekræfter ikke alene, at virksomheden er aktiv.
Henter beskæftigelsestal og måleperioder…
Legale ejere og ledelse står på Indkigs side for 2CNET A/S under «Ejere og ledelse», som registreret i CVR. Reelle ejere og CPR vises ikke.
Et P-nummer identificerer et registreret virksomhedssted. Tilknytningens datoer viser, hvornår stedet er knyttet til virksomheden. En beliggenhedsadresse dokumenterer ikke ejerskab til ejendommen.
Tilknytning efter CVR-relationens start og slut ved opslaget: 29. okt. 2026, 23.24.56. Antal er fund i det hentede udtræk. Nuværende tilknytning dokumenterer ikke, at stedet er i drift eller ejet af virksomheden.
Ingen P-enheder med den valgte tilknytning i det gennemførte opslag.
CVR · måleperioder
Ansatte er antal personer. Årsværk er omregnet fuldtid. Vælg én datatype: års-, kvartals- og månedstal sammenblandes ikke.
Ingen beskæftigelsesoplysninger i det gennemførte opslag.
Måleperioden viser, hvornår tallet gælder. Registrering, opdatering og hentning er særskilte datoer. Et gennemført opslag er ikke en garanti for aktuelle eller landsdækkende beskæftigelsestal.
Legale ejere og nuværende ledelse som registreret i CVR.
Ejes af
Kapital 20–24,99 %
Kapital 15–19,99 %
ANDERS JAKOBSEN CONSULTING ApS
Kapital 10–14,99 %
Kapital 5–9,99 %
+5 flere i listen nedenfor
2CNET A/S
Direkte ejerskab ét led op og ned, som registreret i CVR. Kapitalandele er CVRs intervaller.
2CNET A/SSelskab · CVR 26900689
YOUR CONSULTANTS ApSSelskab · CVR 26436516
ANDERS JAKOBSEN CONSULTING ApSSelskab · CVR 26436400
5 tidligere ejere vises ikke.
Jacob GunstPerson
Likvidator · LIKVIDATOR · siden 12. sep. 2026
21 tidligere ledelsesroller vises ikke.
Ingen nuværende ejerandele i andre selskaber i CVRs ejerregister.
2 tidligere ejerandele vises ikke.
Kilde: CVR-distribution, Erhvervsstyrelsen. Hentet 29. okt. 2026, 23.24.56, virksomheden opdateret i CVR 23. sep. 2026, 13.20.11. CVR registrerer ejerandele i intervaller. En ejerandel er ikke i sig selv bevis for kontrol, et moderselskab eller et datterselskab. Reelle ejere, CPR og adresser vises ikke. Se også CVR (åbner ny fane).
ARVE MANAGEMENT ApSSelskab · CVR 26882303
BJERRES BUREAU ApSSelskab · CVR 28295294
DIAZ OG JENSEN ApSSelskab · CVR 25610407
LOL ApSSelskab · CVR 26882281
Pjam Holding ApSSelskab · CVR 38187759
UBH Consulting ApSSelskab · CVR 38186108
Økonomi · Officielle årsrapporter
Nogle rapporter eller felter kunne ikke udlæses entydigt. Udtrækket er afgrænset; flere rapporter kan findes hos Virk. Rapportlinks og de øvrige tal er bevaret.
Grafen bevarer tallene fra hver periodes egen rapport. Ændringer udelades for de berørte tal. Afvigelsen kan skyldes ændret regnskabsgrundlag eller rettelser; vi fastslår ikke årsagen.
Tabellen kan rulles vandret.
| Tal | Oprindelig rapport | Nyere sammenligningstal |
|---|---|---|
| Resultat før skat | -37.777 | -37.776 |
| Årets resultat | -37.777 | -37.776 |
Årets resultat · DKK i hver regnskabsperiode
2025Årets resultat
5.909.581 DKK
Punkter er årsrapportens observationer. Huller betyder manglende tal. Forbindelseslinjer er ikke målinger mellem perioderne.
| Periode | DKK |
|---|---|
| 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018 | -21.836 |
| 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019 | -25.517 |
| 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020 | -424.810 |
| 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021 | 14.658.714 |
| 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022 | -164.112 |
| 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023 | -27.774 |
| 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024 | -37.777 |
| 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025 | 5.909.581 |
Soliditet · beregnet ultimo 2025
99,9 %
Egenkapital / aktiver × 100. Andelen af aktiver finansieret med egenkapital.
Likviditetsgrad · beregnet ultimo 2025
485,8 %
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld × 100. Beregnes kun med oplyste tal og positiv nævner.
Tal kommer fra hver periodes egen årsrapport. Nyere rapporters sammenligningstal kan være korrigeret. Første grafadapter dækker regnskabsklasse B; andre rapporter kan åbnes hos kilden. Højst otte perioder vises.
2025 · 1. jan. 2025 – 31. dec. 2025
Offentliggjort 13. maj 2026
2024 · 1. jan. 2024 – 31. dec. 2024
Offentliggjort 15. maj 2025
2023 · 1. jan. 2023 – 31. dec. 2023
Offentliggjort 27. maj 2024
2022 · 1. jan. 2022 – 31. dec. 2022
Offentliggjort 14. apr. 2023
2021 · 1. jan. 2021 – 31. dec. 2021
Offentliggjort 18. maj 2022
2020 · 1. jan. 2020 – 31. dec. 2020
Offentliggjort 21. maj 2021
2019 · 1. jan. 2019 – 31. dec. 2019
Offentliggjort 28. apr. 2020
2018 · 1. jan. 2018 – 31. dec. 2018
Offentliggjort 29. apr. 2019
Manglende omsætning kan skyldes, at rapporten kun oplyser bruttoresultat. Vi rekonstruerer ikke tallet. Om den officielle regnskabskilde ↗